Co jeść dla wzmocnienia zębów?

Zdrowe, piękne, białe zęby są wizytówką każdego człowieka, bez wyjątku. Piękny uśmiech jest wynikiem kilku elementów składowych. Nie bez znaczenia są geny. Jeśli nasi rodzice mają ładne zęby, najprawdopodobniej przekażą je również i nam. Mając taką stabilną podstawę, możemy budować swój piękny uśmiech. Jak tego dokonać?

Codzienne szczotkowanie

Niewątpliwie codzienne mycie zębów jest konieczne dla zachowanie zdrowia zębów. Bez mycia zębów co najmniej dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłki, nie możemy marzyć o tym, że nasze zęby będą zdrowe. Szybko najprawdopodobniej zaczną się psuć, powstaną ubytki, a próchnica zniszczy je doszczętnie. Dzięki szczotkowaniu zębów codziennie, rano i wieczorem, przy zastosowaniu pasty Ajona, można zapewnić swoim zębom właściwą ochronę przed chorobotwórczymi bakteriami. Pasta Ajona rozprawia się z nimi w krótkim czasie, zabijająco 100% bakterii bytujących w naszej jamie ustnej.

Nie tylko jednak czyszcząc zęby możemy przyczyniać się do tego, aby wyglądały one rzeczywiście idealnie. Ma na to wpływ również prowadzona przez nas dieta.

Posiłki dla zdrowia zębów

Wszyscy doskonale wiemy, że palenie papierosów, picie kawy i słodzonych, kolorowych napojów gazowanych może powodować przebarwienia zębów. Nawet przy regularnym ich myciu może się okazać, że niewłaściwa dieta spowoduje ich psucie się i nabieranie brzydkiego, żółtego koloru. Co powinniśmy jeść dla zdrowia i pięknego wyglądu naszych zębów? Produkty bogate w białko, wapń i witaminę D – ryby, jajka, ser żółty, bowiem wzmacniają one zęby. Na oczyszczanie zębów wpłynie spożywanie owoców, jak i masła!

Niewątpliwie, powinny to być takie pokarmy jak:

• Jaja – są one źródłem minerałów ważnych dla zdrowia zębów – jodu, wapnia, magnezu i żelaza,
• Żółty ser – bogaty w wapń,
• Masło – zawiera tłuszcze ułatwiające przyswajanie witaminy D, korzystnie wpływającej na zdrowie zębów,
• Jogurty naturalne – wpływają na prawidłową florę jamy ustnej, są też bogatym źródłem wapnia,
• Olej kokosowy, hamujący rozwój próchnicy,
• Jabłka – oczyszczają naturalnie zęby,
• Marchewka i seler – pomagają w naturalny sposób usunąć płytkę nazębną,
• Woda mineralna niegazowana – wypłukuje bakterie i resztki pożywienia z zębów,
• Ryby – zawierają dużo białka i wapnia.