Co zrobić, żeby zęby wyglądały jak z reklamy?

W reklamach modele i modelki mają przepiękne, białe uśmiechy i równe zęby, których każdy na pewno może pozazdrościć. Szczególnie eksponowane są one w każdej reklamie pasty do zębów, płynu do płukania ust czy szczoteczek. Czy biały, równy rząd zębów rzeczywiście jest naturalny, czy jest wytworem pracy grafików, wykorzystujących w swojej pracy cudowne programy typu Photoshop? To zależy od sytuacji. Wiele osób tak naprawdę może pochwalić się pięknymi zębami i to bez ingerencji protetyka czy implantologa. Czasem wystarczy, aby rodzice zadbali o dobre ukierunkowanie położenia zębów, poprzez regularne odwiedzanie ortodonty, aby już w wieku dorosłym dana osoba miała równe zęby. Ich kolor w dużej mierze zależeć będzie jednak od niej samej. Jak zadbać o zęby we wszechstronny sposób, aby wyglądały one jak z reklamy?

Codzienna higiena

Nawet małe dzieci powinny czyścić zęby co najmniej dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym większym czy słodkim posiłku. W takim przypadku płytka nazębna nie narasta, a zęby są wolne od bakterii. Zdrowe zęby lśnią czystością i najczęściej są białe. W nielicznych przypadkach odziedziczona po rodzicach kość zębów ma lekko żółty odcień. Można go zniwelować używając past do zębów wybielających, albo zapisując się w specjalistycznych gabinetach dentystycznych na zabieg wybielania zębów. Nie należy jednak robić tego często, ponieważ zacznie to być szkodliwe dla zdrowia naszych zębów.

Zęby na co dzień powinniśmy szczotkować z wykorzystaniem pasty do zębów Ajona. Posiada ona właściwości, które przekładają się na usuwanie bakterii z jamy ustnej w bardzo krótkim czasie. Pasta Ajona jest bezpieczna dla różnych grup użytkowników. Nie zawiera fluoru, więc z powodzeniem może znaleźć swoje zastosowanie u dzieci czy u kobiet w ciąży. Pasta usuwa nagromadzone w zębach resztki spożywanych pokarmów i bakterie, które doprowadzają do powstawania ubytków czy próchnicy na zębach.

Odpowiednia dieta

Równie ważne co mycie zębów, jest prowadzenie odpowiedniej diety. Jeśli na co dzień spożywamy duże ilości ciemnej herbaty, mocnej kawy, czy barwionych napojów gazowanych, to możemy spodziewać się, że nasze zęby nie będą śnieżnobiałe. Takie produkty szybko barwią nasze zęby w szczególności w miejscach, gdzie szkliwo jest mocno naruszone. Należy powiedzieć, że ograniczenie spożywania barwiących napojów i innych, podobnych produktów, sprzyja utrzymywaniu bieli zębów, choć nadal najważniejsze jest zadbanie o ich zdrową kondycję przy użyciu odpowiednich past do zębów.