Jak prawidłowo czyścić zęby z użyciem nitki dentystycznej?

Czyszczenie zębów powinno być dokonywane co najmniej dwa razy dziennie –rano i wieczorem, z użyciem średnio twardej szczoteczki do zębów i dobrej pasty, która usunie wszystkie bakterie, powodujące powstawanie próchnicy i chorób zębów oraz dziąseł. Pasta Ajona pozwala na właściwe zadbanie o nasze zęby na co dzień. Jest ona polecana przez dentystów dla wszystkich pacjentów – zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych. Pastę Ajona mogą śmiało używać kobiety w ciąży, bez obaw, że jej zawartość wpłynie negatywnie na rozwój dziecka. Trzeba powiedzieć jednak, że szczotkowanie zębów to nie wszystko, co powinniśmy robić na co dzień dbając o właściwą higienę jamy ustnej. Istotne jest też czyszczenie przestrzeni międzyzębowych, które niestety pozostają najczęściej niedostępne nawet dla najlepszych szczoteczek do zębów.

0009476103W-849x565Jak czyścić przestrzenie międzyzębowe?

Płytka nazębna, na której bytują groźne dla naszych zębów i dziąseł bakterie, rozwija się na całej powierzchni zęba, nie tylko w miejscach widocznych na zewnątrz. Również przestrzenie pomiędzy zębami nie są od niej całkowicie wolne. Jeśli więc nie zaczniemy skrupulatnie usuwać bakterii i resztek pokarmu spomiędzy zębów, zacznie się tam rozwijać próchnica, która w krótkim niestety czasie rozprzestrzeni się także i na pozostałe zęby. Z wykorzystaniem nici dentystycznej i nitkowania można przeciwdziałać w sposób skuteczny takim sytuacjom.

Złogi pomiędzy zębami usuniemy nicią dentystyczną, którą wkładamy pomiędzy każde zęby. Wykonując posuwiste ruchy, czyścimy przestrzenie międzyzębowe, nie dopuszczając do powstania na powierzchni zębów przebarwień i ubytków. Lekarze zalecają, aby używać nici dentystycznej codziennie. Nitkowanie powinno trwać co najmniej 3 minuty i powinno być wykonywane przed właściwym szczotkowaniem zębów.

Jaką nic wybrać?

W sklepach stomatologicznych, jak i w drogeriach czy supermarketach, istnieje bardzo szeroki wybór nici dentystycznych, dlatego też osoby, które nigdy wcześniej jej nie stosowały będą niewątpliwie miały problem z jej wyborem. Różnice pomiędzy poszczególnymi nićmi dentystycznymi wynikają najczęściej z ich smaku i z materiału z jakiego zostały wykonane. Ważne jest to, aby zastosowana nitka dentystyczna łatwo wchodziła między zęby i ułatwiała ich czyszczenie. Nitka dentystyczna i nitkowanie powinno stać się codziennym nawykiem każdego z nas, tym bardziej, że takie czynności nie wymagają specjalnego zaangażowania czy poświęcenia większej ilości czasu.