Korony pełnoceramiczne zamiast licówek

koronkiOlśniewający wygląd zębów może być wynikiem idealnej higieny jamy ustnej. Jeśli na co dzień będziemy przykładali się do mycia zębów, nie będziemy zaniedbywać regularnych wizyt u dentysty, możemy cieszyć się pięknymi, zdrowymi zębami przez długi czas. Niestety, zła dieta, używki czy też urazy mechaniczne mogą spowodować, że nasz uśmiech nie będzie taki, jakbyśmy chcieli. W takiej sytuacji nawet pasta do zębów szybko likwidująca bakterie chorobotwórcze bytujące na zębach, np. Ajona, nie będzie w stanie zapewnić naszym zębom idealnego wyglądu. Często też wady zgryzu, zgrzytanie zębami, albo krzywienie się zębów niszczy nieskazitelny wizerunek białych zębów. Co robić w takiej sytuacji?

Licówki czy korony pełnoceramiczne

Coraz częściej dentyści zakładają swoim pacjentom licówki, czyli cienkie, o grubości nawet mniejszej niż 1 mm porcelanowe płatki, które przykleja się do zębów. Dzięki nim można zlikwidować szpary między zębami, czy też zamaskować przebarwienia. Nie dla każdego jednak licówki będą dobrym rozwiązaniem. Dla niektórych pacjentów lepsze będą korony pełnoceramiczne, które równie często są wykorzystywane w protetyce stomatologicznej co licówki. Przy projektowaniu nowoczesnych koron z materiałów ceramicznych wykorzystuje się komputerowe technologie. Z kolei, przy ich wykonywaniu w użyciu jest tlenek cyrkonu. Korony pełnoceramiczne są estetyczne, wytrzymałe, w pełni bezpieczne dla pacjentów, a można wykonać je z dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół.

Zaletą koron pełnoceramicznych jest to, że nie mają podbudowy metalowej, jak to jest w przypadku implantów. Dlatego zęby wykonane w takiej technologii mogą wyglądać bardzo naturalnie. Finalny efekt jest bardzo dobrze akceptowany przez pacjentów. Na pierwszy rzut oka trudno rozpoznać, które korony zębów są naturalne, a które wykonane z materiałów pełnoceramicznych.

Kiedy polecane są korony pełnoceramiczne?

Chcąc uzyskać proste, ładne zęby, warto zastosować korony pełnoceramiczne. Wytwarzane są one z materiałów charakteryzujących się wysoką trwałością i odpornością. Bardzo dobre efekty zastosowania koron tego typu można uzyskać przy odbudowie przednich i bocznych zębów. Materiał ceramiczny odznacza się nawet trzykrotnie wyższą trwałością na siły występujące w jamie ustnej podczas żucia, niż naturalne korony zębowe. Korony pełnoceramiczne można stosować u alergików, ponieważ istnieje wysoka biozgodność tlenku cyrkonu.