Białe zęby nie zawsze są zdrowe

Białe, lśniące zęby dla wielu z nas są po prostu oznaką zdrowia. Niemniej jednak, dentyści mówią, że jest to tylko złudne wrażenie. Białe zęby wcale nie muszą być zdrowe, choć jedno drugiego rzecz jasna nie wyklucza. Dzięki codziennemu dbaniu o zęby przy użyciu pasty Ajona, można likwidować bakterie wywołujące choroby zębów i utrzymać przepiękną biel zębów przez długie lata. Dlaczego zęby białe mogą być chore?

Agresywne zabiegi wybielające zęby są szkodliwe

W dzisiejszych czasach nawet małym dzieciom wybiela się zęby, zwłaszcza przed modnymi w Stanach Zjednoczonych konkursami „Małych Miss”. To nic, że w tym wieku wybielanie zębów, albo nie ma sensu, ponieważ dziecko ma zęby mleczne, albo też jest to szkodliwe dla malucha. Agresywne zabiegi wybielania zębów są powszechnie dostępne na rynku, ale nie należy uciekać się do domowych, ekstra sposobów szybkiego wybielania zębów, ponieważ możemy uszkodzić sobie szkliwo. Dentyści radzą racjonalnie poddawać się wybielaniu zębów, aby samemu sobie nie zaszkodzić.

Śnieżnobiałe zęby powinny wynikać z dbania o higienę jamy ustnej. Od czasu do czasu, u wykwalifikowanych dentystów można również przeprowadzić zabieg wybielania, ale łącznie z piaskowaniem i salingiem zębów.

Niestety, wiele osób całkowicie nieświadomie stosuje preparaty do wybielania zębów, których skład chemicznych nie jest obojętny dla szkliwa zębów.

Co może powodować nadmierne wybielanie zębów?

Jeśli regularnie, co kilka tygodni wybielamy zęby przy użyciu produktów o dużych stężeniach, musimy wiedzieć, że nie tylko uzyskamy białe zęby, ale podejmujemy ryzyko ich zniszczenia. Takie preparaty do wybielania zębów mogą doprowadzić do powstania wielu powikłań, do których zalicza się między innymi zapalenie miazgi zębowej, co jest bardzo bolesne dla samego pacjenta. To wszystko prowadzi do konieczności natychmiastowej wizyty w gabinecie stomatologicznych. Dentysta podejmuje decyduję, czy zęby pacjenta nadają się do leczenia i dobiera odpowiednią metodę leczenia.

Naturalne wybielanie

Nie tylko środki chemiczne pozwalają na wybielanie zębów. Również odpowiednia dieta i zachowywanie elementarnych zasad higieny jamy ustnej doprowadzą do tego, że nasze zęby staną się śnieżnobiałe. W diecie powinno znajdować się mało węglowodanów, dobre tłuszcze, oraz duże ilości białka. Jadłospis powinien obfitować w surowe warzywa, produkty spożywcze, a wykluczać powinien używki, takie jak kawa czy Coca-Cola, zabarwiające zęby na brzydki, brunatny kolor.