Chyba każdy chciałby mieć piękne białe zęby, ale niestety, w wyniku codziennego picia kawy, palenia papierosów, czy picia kolorowych napojów gazowanych bądź jedzenia farbujących produktów, na naszych zębach mogą pojawić się przebarwienia. Sama kość zęba też z czasem może pożółknąć, jeśli nie będziemy na co dzień stosować elementarnych zasad higieny jamy ustnej. Co wtedy? Czy warto w takim wypadku sięgnąć po domowe sposoby wybielania zębów?
Mycie zębów konieczne
Jeśli chcemy zachować piękne, zdrowe zęby na dłużej, a jednocześnie zadbać o ich kondycję, powinniśmy stosować dobrą pastę, taką jak Ajona, co najmniej dwa razy dziennie i właściwie czyścić zęby średnio miękką szczoteczką. Nie można przy tym zapominać o czyszczeniu przestrzeni między zębowych – do tego celu należy wykorzystać nici dentystyczne. Jeśli nie mamy możliwości umycia gdzieś zębów, a zjedliśmy duży posiłek, chociaż przepłuczmy jamę ustną specjalnym płynem. Dzięki niemu pozbędziemy się bytujących na naszych zębach, języku czy dziąsłach, bakterie, które mogłyby wywołać powstawanie groźnych chorób. Czyszczenie zębów regularnie, po każdym zjedzeniu czy spożyciu pokarmu, który powoduje żółknięcie zębów, uchroni nas od takiej sytuacji.
Wybielanie domowe
Jeśli jednak nasze zęby już dawno temu przestały być białe, na pewno będziemy poszukiwać sposobu, aby je wybielić. Takie zabiegi w profesjonalnych gabinetach dentystycznych bywają bardzo drogie, dlatego też wiele osób chce wypróbować alternatywne wybielanie zębów we własnym domu. W serwisach aukcyjnych i sklepach internetowych nie brakuje ofert na produkty wybielające zęby. Należy jednak na nie bardzo uważać. Zdaniem ekspertów – dentystów, wybielanie zębów należy przeprowadzać tylko w gabinetach dentystycznych, aby n a bieżąco kontrolować, jak wykonywany jest zabieg i czy u pacjenta nie zachodzą przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Wiele preparatów do wybielania zębów może być niebezpiecznych dla człowieka. Niewłaściwie zastosowane, albo w zbyt dużej dawce, mogą nawet zniszczyć szkliwo zębów.
Takie środki zawierają najczęściej nadtlenek wodoru, odpowiadający za wybielanie. Nie można dowolnie sprzedawać produktów z takim składnikiem, o czym mówi dyrektywa Unii Europejskiej. Otóż, wszystkie produktu, w których jest więcej niż 0,1% nadtlenku wodoru, muszą być sprzedawane wyłącznie u dentystów i pod ich kontrolą. Lepiej więc samodzielnie nie zabierać się za wybielanie zębów.
Dodaj komentarz