Czy trzeba wyrywać zęby do aparatu?

ortodonta1Piękny uśmiech, z rzędem równych zębów, będzie wizytówką dla każdego człowieka. Taki uśmiech przydaje się w pracy zawodowej, zwłaszcza przy negocjacjach biznesowych. Jest oznaką tego, że dana osoba jest pozytywnie nastawiona do życia, sympatyczna, a także o tym, że dba o swoje uzębienie. Dziś powszechne jest leczenie zębów nie tylko u dentysty, ale również u ortodonty. Lekarz ortodonta jest w stanie wyprostować zęby i sprawić, że nasz uśmiech będzie wyglądał jak z reklamy. Nie ważne, jakie mamy obecnie zęby. Jeśli tylko są one w dobrym stanie, nie są „przeżarte” przez próchnicę, ortodonta może założyć na nich stały aparat i skutecznie naprostować przy jego użyciu zęby.

Dbaj o uzębienie!

Aby założyć aparat stały na zębach, wszystkie zęby muszą być wyleczone. Każda, nawet najmniejsza dziurka czy oznaki próchnicy, muszą zostać usunięte, co niejednokrotnie jest bardzo długotrwałe, zwłaszcza u tych osób, które nie dbają w sposób należyty o własne zęby. Trzeba powiedzieć, że czyszcząc zęby tylko dwa razy dziennie pastą Ajona, można pozbyć się kłopotu psucia zębów. Pasta Ajona skutecznie likwiduje bakterie znajdujące się w jamie ustnej i mogące wywoływać choroby zębów i dziąseł. Jeśli zaniedbujemy higienę jamy ustnej, to przed założeniem stałego aparatu, będziemy musieli dłużej leczyć wszystkie zęby, a nawet usunąć te, które są mocno nadgryzione próchnicą.

Czy trzeba wyrywać zęby do aparatu?

Niekiedy rzeczywiście jest to konieczne, jeśli ząb nie można już zaleczyć, ponieważ ma zbyt duże ubytki. Inną okolicznością uzasadniającą wyrywanie często zdrowych zębów jest to, że nie mieszczą się one w szczęce pacjenta i powodują krzywienie innych zębów. Podczas wstępnej wizyty u ortodonty pacjent informowany jest o tym, które z zębów niestety będzie trzeba usunąć jeszcze przed założeniem aparatu ortodontycznego. Bywa również, że w czasie leczenia usunięcie zębów okazuje się koniecznością.

Ortodonta zaleca usunięcie zębów przy ich przesunięciu, do którego dochodu w wyniku przedwczesnej utraty zębów mlecznych. W efekcie zęby stałe nie wyrzynają się w miejscach, w których powinny.
Innym problemem, z jakim mierzą się ortodonci, jest zwiększenie poprzez ewolucyjny rozwój człowieka wielkości i ilości zębów, przy zachowaniu takiej samej jak uprzednio wielkości szczęki. Jeśli zębów jest po prostu za dużo w stosunku do wielkości szczęki, trzeba je usuwać.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*