Czym jest Clear Aligner?

alignerAparaty ortodontyczne są bardzo popularne w dzisiejszych czasach w naszym kraju. Noszą je już nie tylko nastolatki – dzieci zamożnych rodziców, ale i osoby dorosłe. Ich cena nie jest już też tak wygórowana, aby nie można było skorygować swojego uzębienia nawet wówczas, gdy nie osiągamy horrendalnie wysokich zarobków. Dla wielu osób problemem w przypadku aparatów ortodontycznych jest to, że przez wiele miesięcy „zdobią” one nasz uśmiech. Nie trzeba jednak się tym przejmować, jeśli skorzystamy z bezbarwnego aparatu na zęby – Clear Aligner. Jest to nowoczesna metoda leczenia ortodontycznego.

Nowatorska metoda leczenia

Bezbarwne, zupełnie niewidoczne aparaty na zęby podbijają rynek stomatologiczny. Przykładem jest aparat Clear Aligner, czyli przezroczysty aparat na zęby, złożony z nakładek prostujących zęby. Może on zastąpić zarówno aparat stały, jak i ruchomy. Przy użyciu nakładek można bezboleśnie prostować zęby z użyciem nowej technologii. Aparaty tego rodzaju są elementem nieinwazyjnej terapii ortodontycznej, przeznaczonej dla osób ceniących estetykę. Można je nosić zarówno w dzień, jak i w nocy, a pozostają one niezauważalne dla osób postronnych. Nie utrudniają mówienia, dlatego można je nosić zawsze, a czas leczenia zostaje przy tym skrócony do minimum.

Zaletą aparatów w formie nakładek ortodontycznych jest to, że są one minimalnie widoczne, niekłopotliwe, a ich użycie – bezbolesne. Nakładki zdejmuje się z zębów podczas jedzenia i szczotkowania jamy ustnej. Efektywnie pozwalają na wyprostowanie zębów w stosunkowo krótkim czasie.

Dbanie o zęby w czasie leczenia ortodontycznego

Niezależnie od tego, czy nosimy stały aparat ortodontyczny, z zameczkami przylepionymi do każdego zęba, czy korzystamy z nowoczesnych metod leczenia ortodontycznego, musimy szczególną uwagę poświęcić czyszczeniu zębów. W tym celu powinniśmy częściej niż standardowe dwa razy dziennie, czyścić zęby przy użyciu pasty Ajona. Dzięki niej utrzymamy zdrowe zęby, a przy okazji będziemy je mogli wyprostować, uzyskując piękny uśmiech, którym będziemy chcieli się pochwalić przed wszystkimi wokół.