Stomatologia jest dziedziną wiedzy medycznej, która mówi o zdrowiu jamy ustnej człowieka. Obejmuje działania profilaktyczne i leczenie pacjentów. Stomatolog może nam pokazać, jak prawidłowo zadbać o zęby. Przyda się przy tym dobra pasta, taka jak Ajona, która nawet przy krótkotrwałym czyszczeniu jednorazowym zębów pozwala na usunięcie do 100 proc. bakterii z jamy ustnej. Istnieje jednak nowa dziedzina stomatologii nazywana stomatologią anty-aging. Czym ona jest?
Wyjaśnienie pojęcia
Stomatologia anty-aging to inaczej stomatologia antystarzeniowa, która zdobywa coraz więcej zwolenników. Nurt ten jest elementem stomatologii estetycznej, która skupia się na jak najlepszym wyglądzie uzębienia pacjentów. W przypadku stomatologii anty-aging dentyści dążą do odmłodzenia uśmiechu, który wpływa również na znaczną poprawę wyglądu całej twarzy człowieka. W ramach stomatologii tego rodzaju specjalizują się dentyści, ortodonci oraz inni specjaliści z zakresu zdrowia tkanek jamy ustnej. To nie tylko zęby mają być białe i równe oraz pięknie prezentować się w uśmiechu, ale również i dziąsła czy język. Nadrzędnym celem, do którego dąży się w stomatologii antystarzeniowej jest odmłodzenie wyglądu całej twarzy. Dzięki podparciu policzków i napięciu skóry, za pośrednictwem odbudowania łuków zębowych, będzie ona wyglądała znacznie korzystniej.
Jak zęby wpływają na kondycję skóry twarzy?
Wiele osób poddaje się skomplikowanym zabiegom dotyczącym odmładzania skóry twarzy, wyrównywania rysów i spłycania pierwszych zmarszczek. Trzeba jednak walczyć nie tylko z takimi problemami, ale również ze starzejącym się uzębieniem. Kluczowe znaczenie dla starzenia się rysów twarzy mają twarde elementy znajdujące się w układzie stomatognatycznym, ponieważ to one dają podparcie dla tkanek miękkich twarzoczaszki. Jeśli w uzębieniu występują braki, zęby są zniszczone próchnicą i rozchwiane, owe podparcie staje się coraz słabsze i niepełnowartościowe. Zęby ścierają się wraz z wiekiem – szybciej u tych osób, które walczą z bruksizmem. Krótsze zęby powodują, że tkanki miękkie twarzoczaszki nie mają tak dobrego „rusztowania” jak wcześniej, dlatego opadają.
Specjaliści od stomatologii anty-aging wydłużają zęby, prostują zgryz, rozjaśniają szkliwo i wykonują wiele innych zabiegów, które mają odnowić zęby pacjentów.
Dodaj komentarz