Dlaczego nasze dziąsła chorują?

Jeśli codziennie szczotkujemy zęby i stosujemy nici dentystyczne, nasze zęby powinny zawsze wyglądać rewelacyjnie. Dziwi więc fakt, że u osób stosujących się do tych prostych zasad higieny jamy ustnej często obserwowane są problemy z dziąsłami. Czy należy jakoś w szczególny sposób zadbać o dziąsła, aby i one nie chorowały? Chore dziąsła szybko mogą doprowadzić do tego, że i nasze zęby będą znajdowały się w nie najlepszym stanie. W ostateczności mogą zacząć wypadać. Chore dziąsła niekoniecznie muszą być związane z niewłaściwą higieną jamy ustnej, choć w przeważającej ilości przypadków właśnie tak się dzieje.

Jak czyścić zęby, aby nie narażać na szkody dziąseł?

Przyczyną chorób dziąseł są zwykle bakterie bytują cena płytce nazębnej. Narasta ona nieustannie na zębach i należy ją na bieżąco usuwać. Wystarczy w tym celu dokładnie czyścić co najmniej dwa razy dziennie zęby pastą Ajona, która pomoże zapobiec gromadzeniu się płytki nazębnej, a wraz z nią również bakterii, na zębach. Warto powiedzieć, że codzienne szczotkowanie zębów szczoteczką o odpowiednio dobranym włosiu oraz skrupulatne nitkowanie zębów, pozwoli na pozbycie się chorobotwórczy bakterii z naszej jamy ustnej. To one w rzeczy samej w przeważającej ilości przypadków są odpowiedzialne za problemy z dziąsłami.

Niewłaściwa dieta

Nawet to, co na jemy na co dzień wpływa na kondycję naszych zębów i dziąseł. Odżywianie się w restauracjach typu fast food powoduje, że w naszym organizmie występuje szybko niedobór ważnych dla zdrowia minerałów. Należy przestrzegać diety bogatej w wapń, która wzmacnia zęby i dziąsła. W naszym codziennym jadłospisie powinny znaleźć się elementy bogate w witaminy B i C, aby dziąsła pozostawały zdrowe i dobrze utrzymywały w swoim wnętrzu korzenie zębów.

Przyjmowanie leków

Innym powodem powstawania chorób dziąseł jest przyjmowanie pewnych leków na receptę. Również leki powszechnie dostępne mogą wywoływać efekt uboczny w postaci zmniejszenia ilości wydzielanej śliny. Wbrew pozorom ma ona ogromne znaczenie dla zdrowia zębów i dziąseł, ponieważ pomaga w kontrolowaniu rozrostu bakterii. Dzięki niej nasze zęby na dłużej pozostają czyste, a dziąsła zdrowe.