Dlaczego regularne wizyty w gabinecie dentystycznym są takie istotne?

Dlaczego dentyści mówią, że pacjent powinien odwiedzać ich gabinet regularnie, z częstotliwością co najmniej raz na 6 lub 12 miesięcy? Czy jeśli nie czujemy bólu zębów i nie zauważamy nic niepokojącego, nie możemy sobie po prostu odpuścić kolejnej wizyty w gabinecie stomatologa? Zwłaszcza, jeśli wizyta u dentysty wywołuje u nas same nieprzyjemne uczucia? Nic podobnego. Właśnie takie podejście do całej sprawy powoduje, że uzębienie dorosłych ludzi jest dziś często w opłakanym stanie. Jeśli przez lata szerokim łukiem omijamy gabinet dentystyczny, a później przyparci bólem zębów do ściany w końcu umawiamy się na wizytę, może się okazać, że na leczenie zębów jest już stanowczo za późno i część z nich nie da się już uratować. Jeśli zależy nam na tym, aby nasze zęby posłużyły nam przez długie lata, powinniśmy zapewnić im nie tylko odpowiednią pielęgnację, ale i regularne przeglądy w gabinetach dentystycznych.

Higiena jamy ustnej

Elementarna zasada higieny jamy ustnej wskazuje, że powinniśmy czyścić zęby przynajmniej dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym większym posiłku czy po zjedzeniu słodyczy. Najlepiej do tego celu wykorzystywać pastę skutecznie walczącą z bakteriami rozwijającymi się w naszej jamie ustnej. Taką pastą niewątpliwie jest pasta Ajona, która już po krótkim szczotkowaniu zębów zabija do 100% bytujących na nich bakterii. Dzięki takim prostym zasadom, stosowaniu regularnie nici dentystycznych i płynów do płukania ust, można pozbyć się chorobotwórczych organizmów z naszych ust i cieszyć się aż do później starości własnymi zębami.

Wizyty w gabinecie dentystycznym

Jeśli dbamy o zdrowie zębów i dziąseł nie powinniśmy zaniedbywać regularnych wizyt w gabinecie dentystycznym. Powinniśmy zapisywać się na takie wizyty przynajmniej co 6 miesięcy. Dentysta może ustrzec nas przed groźnymi chorobami, np. próchnicą. Często sami nie jesteśmy w stanie zauważyć zmian w naszym uzębieniu, a przy wizycie kontrolnej u stomatologa nie będzie to żadnym problemem. Jeśli będziemy często przychodzić do dentysty, nawet ubytki w zębach nie będą nam straszne. Zostaną zauważone wówczas, kiedy ich leczenie na pewno nie będzie bolesne.