Implanty w Krakowie – gdzie je wykonać?

Pacjenci, u których konieczne jest usunięcie zębów, coraz częściej decydują się na umieszczenia w ich miejscu implantów. Utrata zębów jest bowiem nie tylko problemem natury estetycznej, ale ma także ogromny wpływ na nasz zgryz oraz zdrowie pozostałych zębów. Implanty doskonale zastępują natomiast naturalne zęby oraz wywierają pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Gdzie warto wykonać implanty w Krakowie i jak wybrać sprawdzoną klinikę, która właściwie zadba o zdrowie naszych zębów?

Implanty i ich znaczenie dla zdrowia oraz dobrego samopoczucia

Wraz z wiekiem pogarsza się stan naszych zębów. Jeśli nie dbaliśmy o nie w wystarczający sposób, często musimy liczyć się z koniecznością usunięcia chorych zębów. Najczęstszą przyczyną ekstrakcji zębów jest próchnica, która w zaawansowanym stadium nie może już być skutecznie wyleczona. Konieczność usunięcia zębów może być także spowodowana ich urazami mechanicznymi oraz chorobami dziąseł, w tym zapaleniem przyzębia.

Konieczność wyrwania chorych lub uszkodzonych zębów nie oznacza jednak, że będziemy musieli już na zawsze pogodzić się z ich utratą. Alternatywą, która jest w stanie doskonale zastąpić nasze naturalne zęby, są bowiem implanty, czyli sztuczne korzenie zębowe, które lekarz mocuje bezpośrednio do kości szczęki lub żuchwy. Czym są implanty i co warto wiedzieć na temat zabiegu ich wszczepiania?

Implanty – sztuczne korzenie zębowe na stałe zamocowane w kości

Implanty stomatologiczne to specjalne wykonane z tytanu sztuczne korzenie, które umieszcza się w kości na miejscu brakującego naturalnego korzenia zębowego. Nowoczesne implanty swoim wyglądem przypominają metalowe śruby. Na ich szczycie umieszczane mogą być korony zębowe, mosty lub protezy. Implant stomatologiczny jest tak skonstruowany, aby jak najszybciej zrosnął się z tkanką kostną i tym samym był trwały w takim samym stopniu, co nasze naturalne zęby.

Implanty wykonywane są z bezpiecznego i odpornego tytanu, który zapewnia trwałość oraz bezpieczeństwo wieloletniego posiadania sztucznych zębów. Stosuje się je zarówno do uzupełnienia braku pojedynczych zębów, jak i jako alternatywa do niewygodnych protez ruchomych i mostów. W przypadku pacjentów, którzy nie posiadają już własnych zębów, konieczne jest bowiem wszczepienie zaledwie 6-8 implantów, do których następnie na stałe mocowana jest proteza.

Implanty mogą zostać wszczepione zarówno w świeży zębodół tuż po usunięciu zęba, jak i w kilka miesięcy po wykonanej ekstrakcji, a nawet po kilku latach. Oznacza to, że każdy z nas może zdecydować się na implanty w dowolnym momencie. A warto to zrobić, gdyż implanty wraz z umieszczoną na nich koroną do złudzenia przypominają naturalne zęby, poprawiają komfort jedzenia oraz zapobiegają wadom zgryzu, których rozwojowi sprzyja ekstrakcja zębów.

Implanty w Krakowie – gdzie warto je wykonać?

Wybierając gabinet, w którym zdecydujemy się wykonać implanty w Krakowie, warto sprawdzić dokładnie jego ofertę, sprzęt oraz metody, za pomocą których przeprowadza on zabieg wszczepienia implantów stomatologicznych. Bardzo istotny jest bowiem nie tylko sam zabieg ich wszczepienia, ale także diagnostyka i dokładne planowanie leczenia. Wszczepienie implantów powinno być bowiem poprzedzone wykonaniem komputerowego planu leczenia.

Takie postępowanie mamy zapewnione decydując się na implanty w Krakowie w IndexMedica.com.pl. Na miejscu możliwe jest także wykonanie badania tomograficznego, które jest obowiązkowe przed podjęciem decyzji o wszczepieniu implantów. Na jego podstawie specjalista tworzy trójwymiarową rekonstrukcję kości szczęki i zębów pacjenta, nanosi na nią symulacje implantów oraz osadzonych na nich koron zębowych. Dzięki temu, jeszcze zanim podejmiemy decyzję o wszczepieniu implantów, możemy zobaczyć, jaki efekt końcowy osiągniemy za ich pomocą.