Jak wybrać dobrego dentystę/ortodontę?

Wiele osób odczuwa lęk przed wizytą u stomatologa. Nierzadko jest on wynikiem przykrych doświadczeń z mało kompetentnymi dentystami, którzy dodatkowo nie dysponowali sprzętem, jaki dostępny jest obecnie. Na szczęście czasy się zmieniają i dziś funkcjonuje szereg klinik oferujących kompleksowe usługi i zapewniających miłą atmosferę oraz indywidualne podejście do pacjenta. Jak rozpoznać dobrego specjalistę?

Opinia zadowolonych pacjentów

Dobry dentysta cieszy się pozytywną opinią wśród swoich pacjentów, dlatego poszukiwania warto rozpocząć od lekarza godnego zaufania wśród rodziny i znajomych. W ten sposób będzie można zawęzić nieco listę gabinetów do weryfikacji, albo wybrać jeden z nich, jeśli pozytywne wypowiedzi będą się powtarzały. Opinie pacjentów można sprawdzić również korzystając z for internetowych, jednak trzeba liczyć się z tym, że zamieszczane tam komentarze nie zawsze pokrywają się z prawdą.

Weryfikacja gabinetu

Mając listę kilku godnych zaufania lekarzy należy sprawdzić czy gabinet stomatologiczny odpowiada naszym oczekiwaniom. Pomóc może nawet telefon do kliniki. Już sama rozmowa z recepcjonistą pozwala zorientować się, jakie w danym miejscu jest podejście do pacjenta. Warto też udać się do takiego gabinetu. Przyjazna poczekalnia z relaksującą muzyką, przyjemna kolorystyka i wystrój pozwalający zapomnieć o stresie wbrew pozorom jest bardzo ważny i to nie tylko w przypadku najmłodszych pacjentów – stomatolog często budzi lęk, a takie otoczenie pozwoli łatwiej go opanować.

Kompleksowe usługi

Podczas poszukiwania dobrego dentysty warto wybrać klinikę oferującą jak najszerszą gamę usług. Nierzadko zdarza się, że potrzebny będzie też protetyk lub inny specjalista, a gabinet ortodontyczny czy chirurgiczny w jednej klinice z pewnością pomogą uniknąć uciążliwych niekiedy poszukiwań. W tego typu miejscach często oferowane są też zabiegi estetyczne, jak np. wybielanie zębów.

Co dla dzieci?

Dla wielu rodziców poważnym problemem jest znalezienie specjalisty, który zająłby się ich dzieckiem. Dotyczy to nie tylko leczenia zębów, ale również wad zgryzu. Aparat ortodontyczny najlepsze efekty przynosi stosowany w młodszym wieku, dlatego warto poszukać gabinetu, w którym panuje przyjazna atmosfera. Ortodonta dziecięcy powinien charakteryzować się dobrym podejściem do najmłodszych pacjentów i umiejętnością rozładowania ich lęków. Ważny jest również wystrój takiego gabinetu – kolorowe ściany czy ciekawe ozdoby z pewnością zainteresują dzieci i pomogą im się zrelaksować.

Dobry gabinet w Poznaniu

Poznań to miasto, w którym nie brakuje dobrych specjalistów, ale warto zwrócić uwagę na gabinet My Ortho oferujący usługi stomatologiczne i ortodontyczne. Pacjenci mogą tu liczyć na fachową pomoc i kompleksowe leczenie dentystyczne oraz ortodontyczne. Przyjazna atmosfera, indywidualne podejście do każdego pacjenta, nowoczesny sprzęt i innowacyjne techniki leczenia stosowane w tym gabinecie to gwarancja zadowolenia osób korzystających z jego usług. My Ortho zajmuje się zarówno leczeniem dorosłych, jak i dzieci.