Jak zadbać o mocne szkliwo zębów?

250px-Tooth_Section_numbered-2.svgSzkliwo zęba stanowi jego zewnętrzną powłokę i to od jego koloru zależy, czy będziemy mogli pokazywać światu swój śnieżnobiały uśmiech. Dbając na co dzień o właściwą higienę jamy ustnej, zadbamy również o nasze szkliwo. Będzie ono prezentowało się doskonale, a i kondycja naszych zębów będzie coraz lepsza. Zaniedbując podstawowe, elementarne zasady higieny jamy ustnej stwarzamy idealne warunki do rozwoju w naszych zębach chorobotwórczych bakterii. Jak zatem zadbać o mocne szkliwo i białe zęby?

Jak mieć mocne i białe zęby?

Zasady higieny jamy ustnej nie są trudne do zastosowania. Można sobie je szybko przyswoić, dzięki czemu nasze zęby zawsze będą wyglądały idealnie. Na rynku istnieje szeroka gama produktów do pielęgnacji jamy ustnej. Warto sięgać na co dzień po pastę Ajona, która w krótkim czasie zabija do 100% bakterii mogących wywoływać stany zapalne zębów i dziąseł lub na przykład próchnicę. Wzmacniając szkliwo zębów jednocześnie dbamy o ich dobrą kondycję. Jeśli zęby są zdrowe, bez próchnicy i ubytków, wyglądają znacznie lepiej.

Ważny jest nie tylko dobór odpowiednich środków do pielęgnacji zębów, ale i wybór dobrej szczoteczki. Nie powinna ona być ani za twarda, ani zbyt miękka. Pierwsza szczoteczka może spowodować podrażnienie dziąseł, a jeśli zbyt mocno będziemy czyścić zęby, ich szkliwo również może ulec uszkodzeniu, odsłaniając wrażliwą część zęba. Zbyt miękka szczoteczka nie będzie zaś efektywnie usuwać resztki pokarmów znajdujących się w jamie ustnej. Dobrym wyborem będzie szczoteczka średniotwarda. Jeśli chcemy czyścić zęby efektywnie, wybierzmy szczoteczkę elektryczną, która szybko wyczyści zęby, dziąsła i język, przy minimalnym zaangażowaniu z naszej strony.

Dodatkowe zabiegi

Oprócz codziennego szczotkowania zębów, dla zadbania w optymalny sposób o szkliwo, należy stosować nici dentystyczne, pomagające oczyścić przestrzenie stykowe, pomiędzy poszczególnymi zębami. Powinniśmy używać płynu do płukania ust i rzecz jasna regularnie odwiedzać gabinet dentystyczny. Dzięki temu nasze szkliwo zębów i same zęby pozostaną w doskonałej kondycji. Stomatolog podejmie decyzję o tym, jak zadbać o zęby pacjenta i ewentualnie zaproponuje przeprowadzenie konkretnych zabiegów profilaktycznych lub leczniczych.