Naturalne pasty do zębów

Pasty do zębów są kosmetykami, po które sięgamy każdego dnia. Zazwyczaj kupujemy je w drogeriach, nie przywiązując zbyt dużej wagi do składu – często wychodzimy z założenia, że to produkty całkowicie bezpieczne. Tymczasem wiele past zawiera niekorzystne dla zdrowia składniki. Warto poszukać dobrych alternatyw – są nimi naturalne pasty do zębów.

Naturalne pasty do zębów cieszą się rosnącą popularnością. Nic w tym dziwnego, gdyż obecnie sporo mówi się o tym, co nam szkodzi, a co spotykamy w produktach codziennego użytku. Zadaniem pasty do zębów jest nie tylko pielęgnacja jamy ustnej i odświeżenie oddechu, ale przede wszystkim ochrona zębów przed kamieniem nazębnym oraz chorobami z próchnicą i paradontozą na czele. Tymczasem czy każdy z nas zna skład swojej pasty do zębów?

Naturalne pasty do zębów – dlaczego warto?

Największą zaletą naturalnych past do zębów jest ich skład. Dobre produkty tego typu nie zawierają: cukru, fluoru (o ich szkodliwości niby wszyscy wiedzą, a i tak ich używają), SLS-ów (detergenty naruszające naturalną barierę ochronną skóry), parabenów (konserwanty zaburzające gospodarkę hormonalną organizmu), triclosanu (związek chemiczny o niekorzystnym wpływie na układ hormonalny), PEG-i (grupa składników, do których produkcji stosuje się trujący tlenek etylenu) oraz substancji takich jak sodium hydroxide (drażniący regulator pH) i hydroxypropyl methylcellulose (pochodna celulozy, której ludzki organizm nie trawi). Do tej listy można jeszcze dorzucić sztuczne barwniki, glikol propylenowy, karagen i sporo konserwantów. Naturalne pasty do zębów bazują na składnikach pochodzenia naturalnego, np. ziołach, węglu drzewnym, olejku z drzewa herbacianego, zielonej glince itp. Zasada jest prosta: im więcej naturalnych składników w paście, z tym lepszym i zdrowszym produktem mamy do czynienia.

Naturalne pasty do zębów nie podrażniają dziąseł i nie niszczą szkliwa. Działają bakteriobójczo i przeciwzapalnie, a ponadto łagodzą stany zapalne jamy ustnej. Przeciwdziałają powstawaniu i rozwojowi próchnicy. Są dostępne w wielu wariantach – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Kompleksowa naturalna pielęgnacja

Kupując naturalne pasty do zębów, warto przy okazji zainteresować się innymi kosmetykami z dobrym, naturalnym składem. O ciało należy bowiem dbać kompleksowo – wówczas można liczyć na najlepsze rezultaty. Świetnym przykładem są tutaj kosmetyki do kąpieli – żele do mycia, musujące kule, pianki, olejki, kamienie peelingujące etc., których szeroki wybór znajdziemy tu: https://kosmetykinaturalne24.pl/pl/c/DO-KAPIELI/5254.

Naturalna pasta do zębów – najlepszy wybór

Przy zakupie pasty do zębów kierujmy się wiedzą na temat poszczególnych składników. Zwracajmy uwagę na to, co zawiera pasta, której będzie używać cała rodzina. Stańmy się świadomymi konsumentami i wybierajmy to, co dla nas jest faktycznie najlepsze i co nie odbije się rykoszetem na zdrowiu. Wybór w zakresie naturalnych past do zębów jest na tyle duży, że da się bez problemu znaleźć produkt odpowiadający indywidualnym potrzebom.