Pielęgnacja zębów poza domem

0008515044L-849x565Każda osoba, nawet dziecko znakomicie wie o tym, że zęby trzeba czyścić co najmniej dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Już od najmłodszych lat rodzice powinni wpajać swoim dzieciom takie zasady, które zaprocentują w przyszłości dobrymi nawykami z zakresu higieny jamy ustnej. Dzięki regularnemu szczotkowaniu zębów można uniknąć bolesnych zabiegów dentystycznych i na dłużej cieszyć się ze zdrowych i silnych zębów. Szczególnie o swoje zęby powinny zadbać osoby, lubiące jeść słodycze oraz te rozsmakowane w kawie czy modnej herbacie oraz innych produktach spożywczych, mogących zabarwiać nasze zęby na niezbyt estetyczny kolor. Wówczas to czyszczenie zębów tylko dwa razy dziennie okazuje się być nieskuteczne w walce z przebarwieniami i próchnicą, która szybko się rozwija na zębach, w których pozostają słodkie resztki pokarmów – idealna pożywka dla bakterii. Jak więc w takich sytuacjach, często poza domem, zadbać o swoją jamę ustną w należyty sposób?

Szczoteczka zawsze przy sobie

Najprostszym sposobem na wszechstronne zadbanie o swoje zęby w różnych sytuacjach, będzie zabieranie ze sobą zawsze dodatkowej szczoteczki. Można zapakować ją do torebki czy plecaka wraz z pastą do zębów i po zjedzonym deserze, czy obiedzie, udać się do łazienki i po prostu umyć zęby. Warto przy tym stosować pastę Ajona, która w krótkim czasie usuwa do 100% bakterii rozwijających się w jamie ustnej i mogących wywoływać choroby zębów i przyzębia. Dzięki szczotkowaniu zębów po posiłkach, zwłaszcza słodkich lub mogących odbarwiać zęby, unikniemy próchnicy i nadwrażliwości zębów. Będą one zawsze piękne, białe i zdrowe.

Brak szczoteczki

Jeśli jednak z różnych powodów nie będziemy mieli przy sobie szczoteczki do zębów, a udamy się na obiad czy deser do restauracji i kawiarni, także możemy zadbać o swoje zęby, choć przedstawione poniżej sposoby powinny być uznawane jedynie za „awaryjne”, a nie za stałą praktykę.

Otóż, możemy usunąć resztki pokarmów z zębów pijąc po posiłku co najmniej szklankę wody mineralnej. Możemy też posłużyć się gumą do żucia bez cukru, która skutecznie zadba o nasze zęby wtedy, kiedy nie mamy możliwości ich umycia pastą do zębów i szczoteczką. Ważne jest, aby nie pozostawiać pomiędzy zębami resztek pokarmów, zwłaszcza słodkich. Zadbajmy o ich usunięcie dzięki chociażby wykałaczkom do zębów, które powinny być dostępne w każdej restauracji.