Turystyka stomatologiczna

krzesła-dentysta_2133276O turystyce medycznej, zwłaszcza w odniesieniu d o zabiegów i operacji z zakresu chirurgii plastycznej, mówi się od lat. Wyjeżdżamy do krajów, w którym takie operacje można przeprowadzić znacznie taniej niż w kraju zamieszkania. Z tego względu np. Anglicy wybierają się do Tajlandii na operacje powiększenia biustu czy liposukcji. Niestety, efekty takich zabiegów bywają różne, bo i standardy leczenia za granicą różnią się od tych panujących w kraju. Od paru lat popularność zdobywa turystyka stomatologiczna. Rozwija się w błyskawicznym tempie.

Do Polski zjeżdżają pacjenci

Turystyka stomatologiczna rozwija się w Polsce. Przybywa klinik i przychodni dentystycznych oraz prywatnych gabinetów, które mają pacjentów z całego świata. W naszym kraju nie brakuje wykwalifkowanych specjalistów stomatologów i protetyków. Specjalizujemy się również w implantach stomatologicznych i rekonstrukcji zniszczonych zębów.

Pacjenci z Danii czy z Niemiec lub z Wielkiej Brytanii przyjeżdżają właśnie do Polski na standardowe leczenie zębów i zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej. Wszystko dlatego, że za wizyty i zabiegi w dobrej jakości gabinecie dentystycznym mogą zapłacić nawet o połowę taniej niż w kraju zamieszkania. Na korzyść polskich dentystów niewątpliwie działa niska cena, przy zachowaniu wysokiej jakości świadczonych usług. Jeśli Niemiec przekonał się, że w Polsce może wyleczyć zęby na takim samym poziomie usługowym co w Berlinie, szybko wybierze się w podróż np. do Berlina, Wrocławia czy Poznania, aby na przykład wykonać koronki zębowe czy mosty protetyczne. Wszystko zależy od tego, czy za pierwszym razem trafi na dobrego dentystę czy też nie. Jeśli tak, rozpowszechni dobrą opinię dotyczącą stomatologii w Polsce i zjawisko turystyki medycznej będzie wzrastał, z korzyścią dla polskich gabinetów.

Tańsze leczenie korzystne dla wszystkich

Polscy dentyści zarabiają na pacjentach zza granicy. Ich wizyty są w pełni płatne, bowiem nie refunduje ich Narodowy Fundusz Zdrowia. Dentysta osiągnie większy zysk budując stałą bazę klientów zagranicznych, dlatego powinien promować taką działalność na szeroką skalę, także w mediach zagranicznych. Z kolei pacjenci zyskują tańszą, ale dobrą ochronę stanu swojego uzębienia.

Oprócz leczenia, pacjenci powinni pamiętać o czyszczeniu zębów dobrą pastą, np. polecaną przez polskich dentystą pastą Ajona, która likwiduje 100% bakterii chorobotwórczych bytujących w jamie ustnej.