Piękny uśmiech to oznaka pewności siebie i dobrego samopoczucia, ale czy tylko? Dentyści i lekarze innych specjalizacji przekonują, że piękne, zdrowe zęby oddziałują w sposób korzystny na cały organizm. Jeśli mamy zdrowe zęby najprawdopodobniej cała nasza kondycja zdrowotna jest dobra. W odwrotnej sytuacji trzeba wiedzieć, że zepsute, brzydkie zęby, objęte próchnicą, których mnożą się stany zapalne, doprowadzają do bardzo poważnych, przewlekłych chorób. Chcąc ich uniknąć musisz regularnie odwiedzać gabinet dentystyczny i co najmniej dwa razy dziennie, rano i wieczorem, we właściwy sposób szczotkować zęby.
Właściwa higiena jamy ustnej
Większości chorób zębów można skutecznie uniknąć, jeśli zadbamy o zachowanie elementarnych zasad higieny jamy ustnej. Przede wszystkim, z zębów powinniśmy usuwać płytkę nazębną, na której gromadzą się bakterie. Konieczne jest ich całkowite zlikwidowanie, bowiem w przeciwnym przypadku zęby zaczną się psuć, a próchnica będzie miała wolną drogę rozwoju w naszej jamie ustnej. Pasta Ajona zadba o to, aby już po kilku chwilach szczotkowania zębów i języka oraz dziąseł, w naszej jamie ustnej nie pozostały żadne bakterie. Znakomicie sprawdza się ona w walce z próchnicą. Pasta Ajona jest też bardzo dobrym środkiem doprowadzającym do usunięcia brzydkiego zapachu z jamy ustnej. Twój oddech w końcu będzie świeży a zęby zdrowe z zastosowaniem pasty Ajona.
Choroby spowodowane zepsutymi zębami
Badania dowodzą, że choroby zębów i przyzębia nie dotyczą wyłącznie jamy ustnej, o czym przekonanych jest wiele osób. Mają one niekorzystny wpływ na cały organizm człowieka. Paradontoza i próchnica, jak również ubytki w uzębieniu mogą doprowadzić do nadciśnienia, rozwoju cukrzycy i chorób krążenia. Chore zęby mogą spowodować rozwój choroby wieńcowej.
Osoby posiadające zepsute zęby są bardziej zagrożone rozwojem schorzeń sercowo-naczyniowych, niż te mające zdrowe uzębienie. Choroby dziąseł i zębów powodują, że w organizmie podnosi się poziom białka C-reaktywnego, zwiększającego ryzyko chorób serca.
Z kolei kamień na zębach może być przyczyną chorób wieńcowych, kończących się nawet zawałem. Bakterie bytujące na zębach docierają z czasem do miazgi zębowej, niszcząc ją. Produkty przemiany materii tych drobnoustrojów prowadzi do procesu miażdżycowego, co grozi także zawałem serca, lub udarem mózgu.
Występuje duży związek pomiędzy zepsutymi zębami a cukrzycą. Osoby o zdrowych dziąsłach lub leczący paradontozę znacznie rzadziej chorują na cukrzycę typu 2.
Dodaj komentarz