Żele do dziąseł – czy działają?

progeniaDolegliwości bólowe jamy ustnej niekoniecznie muszą dotyczyć zębów i zmian próchnicowych czy innych schorzeń atakujących zęby. Mogą dotyczyć także tkanki przyzębia i dziąseł. Zapalenie dziąseł jest jednym z takich przykładów. Może okazać się po wizycie w gabinecie dentystycznym, że na nasze dziąsła objęte są stanem zapalnym, zbiera się w nich ropa i dlatego wywołują silny ból u pacjenta.

Zła higiena jamy ustnej

Stany zapalne dziąseł mogą być wywołane poprzez złą higienę jamy ustnej. Na przykład, jeśli wykorzystujemy dobrą pastę, w tym pastę Ajona, co prawda zapewniamy sobie usuwanie wszystkich chorobotwórczych drobnoustrojów bytujących w naszej jamie ustnej, ale jednocześnie wykorzystując do szczotkowania zbyt twardą szczoteczkę możemy uszkadzać dziąsła. Uszkodzenia mechaniczne są idealnym środowiskiem ku temu, aby rozwiną się w tym miejscu stan zapalny. Dlatego nie tylko powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na dobór pasty do zębów, która zapewni odpowiednią kondycję zdrowotną naszym zębom i dziąsłom, ale równocześnie na wybór szczoteczki do zębów o właściwej dla nas twardości włosia.

Jak niwelować dolegliwości bólowe?

Dentyści zalecają na zapalenia dziąseł dla pacjentów między innymi specjalne żele. Zadaniem tych preparatów farmaceutycznych jest skuteczne łagodzenie bólu przy obolałych i spuchniętych dziąsłach. Produkty dla osób dorosłych w postaci żelów są zalecane także w przypadku bólu spowodowanym paradontozą i podrażnieniami dziąseł.

Żele stomatologiczne na dziąsła mają właściwości antyseptyczne i przyczyniają się do zredukowania płytki bakteryjnej. Dzięki temu chronią przed stanami zapalnymi dziąseł. Odpowiadają za neutralizowanie symptomów – podrażnień, zaczerwienienia i bólu przy zapaleniu dziąseł. Zaleca się zastosowanie żelów do dziąseł pomocniczo w wyjątkowych stanach higieny jamy ustnej, np. po wyrwaniu zębów czy zabiegach chirurgicznych w jamie ustnej. Żele są skuteczne przy pielęgnacji dziąseł w czasie podrażnień związanych z noszeniem protez ruchomych i ruchomych aparatów ortodontycznych. Stosuje się je miejscowo, najlepiej nakładając niewielką ilość żelu palcem na wrażliwe miejsca. Można wykonać przy tym delikatny masaż dziąsła.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*