Rozchwianie zębów

0009466206V-849x565Twoje zęby zaczynają się nieznacznie ruszać? Przy jedzeniu masz wrażenie, że zęby zmieniają swoje miejsce położenia? Mogą to być pierwsze objawy tak zwanego rozchwiania zębów. Można mu przeciwdziałać, z zastosowaniem odpowiednich środków profilaktycznych. Jakich? Czym jest właściwie rozchwianie zębów i jak się je skutecznie leczy?

Higiena jamy ustnej koniecznością

W naszej buzi żyje wiele rodzajów przeróżnych bakterii, które żywią się pozostałymi pomiędzy naszymi zębami, resztkami pokarmów. Bakterie bytują na narastającej każdego dnia na naszych zębach płytce nazębnej. Istnieje konieczność ich usuwania łącznie z płytką, jeśli nie chcemy być narażeni na działalność chorobotwórczych bakterii. Dzięki codziennemu, skrupulatnemu myciu zębów, można dłużej cieszyć się znakomitym uśmiechem i zdrowymi zębami. Wystarczy co najmniej dwa razy dziennie stosować pastę Ajona, aby zabić występujące w jamie ustnej bakterie, a na dodatek zadbać o zdrowie samych zębów. Pasta Ajona polecana jest różnych grupom użytkowników, tak dzieciom, jak i dorosłym, a nawet kobietom w ciąży.

Czym jest rozchwianie zębów?

Jeśli nie stosujemy elementarnych zasad higieny jamy ustnej, narażamy się na występowanie poważnych schorzeń, do których zalicza się rozchwianie zębów, będące objawem zaawansowanej choroby przyzębia, znanej powszechnie jako paradontoza. Rozchwianie powoduje choroba zapalenia przyzębia, która skutecznie uszkadza i systematycznie niszczy aparat więzadłowy wiążący ząb z kością. W ten sposób zęby zaczynają się ruszać. Jednocześnie, bakterie wywołujące rozchwianie zębów, uszkadzają i niszczą tkankę zęba i kość. Zęby są słabiej umocowane w szczękach, zaczynają się ruszać, co ostatecznie kończy się ich wypadaniem. Chorując na rozchwianie zębów, czyli w zasadzie na paradontozę, narażamy się na utratę zębów w bardzo młodym wieku i to niejako na własne życzenie, przez brak higieny jamy ustnej, albo niewłaściwe czyszczenie zębów.

Paradontozę powodują bakterie rozwijające się na płytce nazębnej. Niedokładne szczotkowanie zębów każdego dnia powoduje, że zęby mają doskonałą pożywkę, a dodatkowo w jamie ustnej, na zębach powstają złogi. Może to być wspominana płytka nazębna albo kamień. Wszystko to prowadzi do paradontozy, poważnej choroby jamy ustnej, przy której można stracić nawet wszystkie zęby w stosunkowo krótkim czasie.