Nadmiar słodyczy szkodzi zębom

Nasze żeby są podatne na rozwój wszelkiego rodzaju bakterii bytujących w jamie ustnej. Jeśli codziennie, skrupulatnie nie usuwamy płytki nazębnej narastającej na naszych zębach, bakterie mają znakomitą pożywkę i mogą się rozwijać na pozostawionych na zębach resztkach pokarmu. Codzienne, co najmniej dwukrotnie, szczotkowanie zębów jest koniecznością, jeśli chcemy zachować nasze zęby w odpowiedniej kondycji i móc cieszyć się pięknym, zdrowym uśmiechem przez długi okres czasu. Na pewno dodatkowe szczotkowanie zębów powinniśmy sobie zafundować, jeśli spożywamy słodycze. Cukier jest bowiem jednym z największych zagrożeń dla naszego uzębienia.

Słodycz w nadmiarze jest szkodliwa

Nie tylko zęby są narażone na uszczerbek przy nadmiernym spożywaniu słodkich rzeczy. Cukier jest najlepszą pożywką dla bakterii, stad też przy spożywaniu na co dzień różnego rodzaju słodyczy, rośnie ryzyko rozwoju próchnicy zębów. Jeśli na dodatek nie myjemy zębów po każdym słodkim posiłku, próchnica może rozwijać się bardzo szybko w naszej jamie ustnej. Ani się spostrzeżemy, a nasze żeby powoli zaczną czernieć, a nawet wypadać.

Zastąp cukier w diecie

Kolejna tabliczka czekolady, batonik, czy cukierek powinny być zastąpione czymś zdrowszym i bardziej pożywnym. Jeśli nie możemy nagle zrezygnować ze słodyczy, albo po prostu nie chcemy tego robić, w naszej diecie powinna pojawić się większa ilość warzyw i owoców. Te ostatnie też są bardzo słodkie. Zamiast jeść cukierki czy żelki, możemy spożywać na przekąskę suszoną żurawinę, jabłka, czy rodzynki. Taka przekąska będzie zdrowa, korzystniejsza dla naszych zębów niż czekolada, a na dodatek, dostarczy do naszego organizmu niezbędne do zdrowego funkcjonowania witaminy i mikroelementy.

Cukier nie należy całkowicie wykluczać z diety, ponieważ daje on energię do działania, pozwala na szybsze uczenie się i skoncentrowanie uwagi na wykonaniu działania. Można go jednak dostarczać do organizmu w postaci świeżych bądź suszonych owoców.

Mycie zębów

Jeśli jemy słodycze, nie zapominajmy po każdym takim „posiłku” czy przekąsce, umyć dokładnie żeby, nie pozostawiając możliwości namnażania się na zębach bakterii. W tym celu wykorzystajmy pastę Ajona, która usuwa wszystkie bakterie gromadzące się w jamie ustnej. Pasta Ajona może być stosowana przez różne grupy użytkowników. Przede wszystkim, chroni ona niezwykle skutecznie nasze zęby przed próchnicą. Dzięki niej możemy na dłużej cieszyć się zdrowymi, pięknymi zębami.