Jak wzmacniać twardość zębów?

krzesła-dentysta_2133276Zdrowe zęby spełniają idealnie swoją funkcję – pozwalają na gryzienie i przeżuwanie pokarmów o różnej twardości. Nawet orzechy czy twarde owoce nie stanowią przy tym problemu. Niestety, nie każdy może pochwalić się tak solidnym uzębieniem. Wiele osób walczy z kruszącymi się, słabymi zębami. Co robić, aby je skutecznie wzmocnić? Czy można zadbać o twardość naszych zębów, abyśmy mogli cieszyć się pełnym uśmiechem przez wiele lat?

Higiena zębów

Najważniejsze jest to, aby wcześniej zapobiegać powstawaniu ubytków w zębach, które mocno je uszkadzają i sprawiają, że zęby są bardziej podatne na wszelkiego rodzaju urazy. Ubytki nie powstaną, jeśli będziemy czyścić zęby co najmniej 2 razy dziennie – rano i wieczorem, przy użyciu dobrej pasty do zębów. Taką pastą jest pasta Ajona, która likwiduje w krótkim czasie do 100% bakterii bytujących na powierzchni zębów i w samej jamie ustnej. Bakterie są poważnym zagrożeniem dla twardości i zdrowia naszych zębów, dlatego też trzeba zadbać o ich wszechstronne usuwanie, na co pozwala pasta Ajona.

Profilaktyka

Poza zachowaniem elementarnych zasad higieny jamy ustnej powinniśmy zadbać o profilaktykę zdrowia uzębienia. Konieczne jest odwiedzanie przy tym naszego dentysty co najmniej raz na pół roku czy rok. Wtedy dentysta przy wykonywaniu regularnego, rutynowego przeglądu uzębienia pacjenta jest w stanie rozpoznać wszelkie zmiany chorobowe i w porę im zapobiec.

Profilaktyka w gabinetach stomatologicznych polega na wykonywaniu zabiegów, które mają doprowadzić do wzmocnienia twardości zębów. Takie uzębienie jest wysoce chronione przed próchnicą. Prawidłowe i regularne stosowanie określonych zabiegów dentystycznych umożliwia osiąganie doskonałych efektów w postaci zdrowych i pięknych zębów.
Aby zwiększyć twardość zębów trzeba stosować profilaktykę fluorkową, czyli lakierowanie zębów preparatami zawierającymi fluor. Dzięki temu można w odpowiedni sposób dawkować ten pierwiastek, bez zagrożenia dla zdrowia naszego organizmu. Lakierowanie zębów może być stosowane w profilaktyce albo całego uzębienia, albo tylko wybranych miejsc. Ważne jest to, że profilaktykę fluorkową wykorzystuje się wyłącznie w stosunku do zdrowych, oczyszczonych z nalotu i kamienia zębów.