Co może naturalnie wybielić zęby?

owoce-mieszane-owoce_19-137172Piękne białe zęby to wynik wielu zabiegów kosmetycznych, w wykwalifikowanych gabinetach dentystycznych. Stomatolog przy użyciu wybranej metody wybielania zębów może przywrócić im zdrowy, biały kolor lub nadać jaśniejszą barwę. Pamiętać należy przy tym, aby nie decydować się na zęby śnieżnobiałe, jeśli nigdy takich nie mieliśmy. Będą one bowiem wyglądały w naszych ustach tak, jak sztuczna szczęka. Chyba nie o taki sztuczny efekt nam chodzi w takiej sytuacji.

Higiena dla wybielania zębów

Można też samodzielnie wybielić zęby stosując odpowiednie pasty do zębów z właściwościami wybielającymi. Ogólnie rzecz ujmując, gruntowne dbanie o zęby pozwala na to, aby zawsze wyglądały one idealnie. Do pielęgnacji uzębienia powinniśmy stosować rekomendowane przez stomatologów pasty do zębów. Wśród nich ważne miejsce zajmuje pasta Ajona, która usuwa do 100% chorobotwórczych bakterii bytujących na naszych zębach i w całej jamie ustnej. Bakterie te wywołują próchnicę, choroby zębów, przyzębia i dziąseł. Jeśli jednak będziemy je na bieżąco usuwać, przy zastosowaniu pasty Ajona, na pewno nie będziemy mieć żadnych problemów z naszym uzębieniem.

Jedzenie dla białych zębów

Co ciekawe, prowadzona przez nas dieta wpływ Ana wybielenie zębów. Na pewno każdy z Was zdaje sobie sprawę z tego, jakie produkty wywołują nieestetyczne przebarwienia zębów. Są to kawa, czerwone wino, czy buraki. Jakie jednak produkty pozwalają na naturalne wybielanie zębów, bez uciekania się do chemicznych mieszanek czy laserowych metod zmiany koloru zębów na bardziej estetyczny?

Między innymi, białe zęby możemy uzyskać jedząc owoce. Powodują one przyspieszenie produkcji śliny, a ta naturalnie oczyszcza zęby ze wszelkich bakterii. Pomaga ona w walce o piękny uśmiech. Jedząc jabłka, gruszki, czy truskawki wspomagamy pracę naszych ślinianek, co pomaga w pielęgnacji zębów.

W naszej diecie ponadto powinniśmy uwzględnić picie wody po posiłku. Jeśli po zjedzeniu dania przepłuczemy zęby wodą mineralną, pomożemy usunąć resztki pokarmu zalegające między zębami.