Jak działa glinka na nasze zęby?

glinkaNiektóre składniki mineralne i witaminy wykazują bardzo dobry wpływ na nasze zęby. Wzmacniają ich strukturę i powodują, że nie osadza się na ich powierzchni kamień. Na pewno wykorzystywanie składników mineralnych, np. w formie płukanek nie powinno zastąpić tradycyjnego szczotkowania zębów zwyczajną szczoteczką i rekomendowaną przez dentystów pastą do zębów, taką jak Ajona, ale można za ich pośrednictwem poprawić kondycję i wygląd naszych zębów. Między innymi takim działaniem charakteryzuje się pasta woda glinkowa i w ogóle glinka. Jak ona działa i jak ją można wykorzystywać w praktyce?

Jak używać glinkę na zęby?

W celu przygotowania mieszanki wody glinkowej do spożycia, należy wziąć około 2 łyżeczki preparatu glinkowego na 200 mln płynu, np. naparu z mięty. Taka woda glinkowa może służyć do płukania zębów, ale i do spożycia. W niektórych przypadkach może jednak wywołać nieprzyjemne reakcje, dlatego też można do niej dodać niewielką ilość miodu.

Glinka w takiej formie zawiera wysokie stężenie soli mineralnych, niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu człowieka. Pochłania dodatkowo szkodliwe substancje, gazy i zbędne kwasy, wpływając na oczyszczenie organizmu.

Mycie zębów glinką

Poza tradycyjnym czyszczeniem zębów pastą do zębów, taką jak Ajona, można spróbować również zanurzyć mokrą szczoteczkę do zębów w proszku z glinki. Następnie, tak przygotowaną szczoteczką myjemy zęby w konwencjonalny sposób, nie zapominając o naniesienie glinki na dziąsła. Jak działa glinka na zęby i dziąsła? Otóż, jest ona niezwykle skuteczna w usuwaniu kamienia nazębnego. Zapobiega krwawieniu dziąseł i ma właściwości wybielające i bakteriobójcze. Niweluje też efektywnie nieprzyjemny zapach z ust. Nie należy jednak przesadzać z długością kuracji glinkowej, bowiem nie będzie to działało właściwie na nasz organizm. Lepiej jest więc założyć sobie kilkutygodniową kurację glinkową, a następnie zrobić sobie przerwę od takich zabiegów i sprawdzić, jak glinka oddziałuje na nasze uzębienie czy dziąsła.