Kiedy protetyk w Poznaniu powinien zająć się Twoim uśmiechem?

Wbrew powszechnemu poglądowi, protetyka powinny odwiedzać nie tylko osoby starsze. Okaże się one niezbędny zawsze, gdy pojawią się problemy bezzębia – bez względu na ich przyczynę oraz zakres. Odkładanie wizyty może negatywnie wpłynąć na stan zdrowia, dlatego należy się tego wystrzegać.

Podobnie jak w przypadku innych stomatologów, zawsze warto zgłaszać się do uznanych specjalistów, którzy cieszą się wieloma pozytywnymi opiniami zadowolonych pacjentów. Takich w Poznaniu na szczęście nie brakuje. Dzięki temu każdy może liczyć na dostęp do fachowej pomocy.

Protetyk Poznań – czym się zajmuje?

Głównym zakresem działalności stomatologa z tą specjalizacją są oczywiście sytuacje związane z utratą zębów – z powodów naturalnych lub mechanicznych. Zanim jednak do nich dojdziemy, warto wspomnieć również o pozostałych czynnościach. Mowa tutaj przede wszystkim o leczeniu wad zgryzu, a także rozmaitych chorobach narządu żucia. Do głównych zabiegów realizowanych przez protetyka trzeba jednak:

  • uzupełnianie braków w uzębieniu,
  • operacje z zakresu chirurgii szczękowej,
  • odbudowa utraconych tkanek.

Protetyk w Poznaniu dba również o to, aby z powodu utraty uzębienia nie pogorszył się stan zdrowia pacjenta. Ewentualne konsekwencje mogą dotyczyć nie tylko zmian w jamie ustnej, ale też problemów z trawieniem, wywoływanych przez niewystarczające przeżuwanie przyjmowanego pokarmu.

Należy zdać sobie sprawę z tego, że nawet utrata jednego zęba może nieść za sobą poważne konsekwencje – zanik kości, niekontrolowane przesunięcie się pozostałych zębów, a także szybsza ich utrata.

Z tego właśnie powodu nie można opóźniać wizyty u protetyka. W sposób kompleksowy oceni on stan jamy ustnej i wskaże optymalne rozwiązanie zaistniałego problemu. Zazwyczaj polega ono na wykorzystaniu ruchomego lub stałego uzupełnienia stomatologicznego. Korony, mosty, protezy i implanty poprawiają estetykę uzębienia, usprawniają żucie pokarmów i zapobiegają dalszym problemom.