Sposób na piękne zęby

Każdego dnia uśmiechamy się wiele razy dziennie, odsłaniając nasze zęby w uśmiechu. Niestety wiele jest osób, które nie mogą uśmiechać się zbyt szeroko ze względu na niedobry stan swojego uzębienia.

Dlaczego się nie uśmiechasz?

Nieestetyczne wypełnienia, braki w uzębieniu, krzywy zgryz, kamień nazębny czy próchnica to problemy, które powodują, że niechętnie pokazujemy zęby w uśmiechu. Tymczasem odpowiednia pielęgnacja zębów, a także regularne kontrole u dentysty pozwolą na cieszenie się nie tylko zdrowymi zębami, lecz także i pięknymi.

Dentysta pomoże z niejednym problemem

Dentysta znajdzie rozwiązanie niemalże na każdy problem, związany z naszym uzębieniem. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji nasze zęby będą piękne, dlatego podstawą jest codzienne mycie zębów, a także czyszczenie przestrzeni międzyzębowych nicią dentystyczną. Dwa razy w roku należy wybrać się na wizytę kontrolną, a przy okazji wykonać również skaling i piaskowanie, które pozwolą na oczyszczenie zębów z kamienia nazębnego. Regularne wykonywanie tych zabiegów jest ważne, ponieważ dzięki temu bakterie będą miały trudniejsze warunki do rozwoju w jamie ustnej, co chroni nas przed próchnicą.

Stomatologia estetyczna dla pięknych zębów

Osobom, które nie są zadowolone z wyglądu swoich zębów, pomoże stomatologia estetyczna, a także protetyka leginowo i implantologia. Oferują one bogatą gamę zabiegów, związanych z poprawieniem wyglądu zębów. Zabiegi stomatologii estetycznej w niektórych wypadkach mają wiele wspólnego z profilaktyką stomatologiczną, tak jak w przypadku skalingu i piaskowania, a także z protetyką czy implantologią. Osoby, które cieszą się zdrowymi zębami, jednak nie do końca są zadowolone z wyglądu zębów, odsłanianych w uśmiechu, mogą zdecydować się na założenie licówek, czyli cienkich płatków porcelany, które nakleja się na zeszlifowany ząb. Z kolei osobom, które straciły ząb, na przykład na skutek wypadku, pomoże implantologia. Dzięki jej osiągnięciom możliwa jest odbudowa prawidłowego uzębienia nawet w przypadkach, które wcześniej nie rokowały dobrze.