Co zrobić, jeśli krwawią zęby i dziąsła?

Krwawienie dziąseł powinno być dla każdego z nas sygnałem, że w naszej jamie ustnej zachodzi niepokojący stan, który wymaga konsultacji z dentystą. Nie można lekceważyć krwawienia zębów i dziąseł, ponieważ w ostateczności taka sytuacja może doprowadzić do poważnych infekcji, rozchwiania zębów, a nawet do ich utraty. Nie możemy do tego dopuścić. Już pierwsze pojawienie się krwi podczas szczotkowania zębów lub jedzenia, powinno nas zainteresować. Być może powodem takiego stanu jest zwyczajne, mechaniczne uszkodzenie dziąsła, które czasami się zdarza, ale jeśli wykluczymy taką możliwość, prawdopodobne staje się, że krwawienie wynika np. z rozwijającej się paradontozy.

Groźna choroba zębów

Paradontoza najczęściej objawia się właśnie krwawieniem zębów i dziąseł. Jeśli nie szczotkujemy zębów dokładnie i nie usuwamy każdego dnia narastającej na zęby płytki, przy użyciu odpowiedniej pasty, narażamy swoje zęby na powstanie paradontozy. Bakterie rozwijające się w jamie ustnej wnikają w dziąsła i psują korzenie zębów. Korona zęba nawet przy zaawansowanym stadium paradontozy może pozostawać właściwie nietknięta, ale korzeń obumiera, a to powoduje wypadanie zębów. Takim sytuacjom można w skuteczny sposób zapobiegać, jeśli przyłożymy się do usuwania bakterii z jamy ustnej.

Bakterie do usunięcia

W jamie ustnej bytuje wiele bakterii, wszelkiego rodzaju. Pożywką dla nich jest pozostawiony na zębach osad, resztki pokarmów czy inne zanieczyszczenia powstałe podczas codziennego picia napojów czy jedzenia posiłków. Bakterie początkowo atakują tylko przyzębie, ale z czasem docierają co korzenia zęba, powoli go zjadając. Im jest on cieńszy, tym większe prawdopodobieństwo tego, że wysunie się z dziąsła. Odsłonięcie szyjek zębowych i krwawienie dziąseł to jasny sygnał ku temu, że w jamie ustnej rozwija się paradontoza. Można jej zapobiegać i zahamować jej rozwój, jeśli będzie się szczotkować zęby przy użyciu pasty Ajona, zalecanej przez dentystów do walki z paradontozą.

Czym jest pasta Ajona?

Pasta Ajona jest tak właściwie koncentratem pasty do zębów, który powinniśmy stosować codziennie do zapewnienia jamie ustnej właściwej higieny. Pasta ta przeciwdziała nie tylko paradontozie, ale również próchnicy. Dzięki kilkutygodniowemu zastosowaniu tej pasty można zdecydowanie poprawić kondycję zębów i dziąseł, które staną się znacznie mocniejsze.