Dentysta – jak przedstawia się oferta profesjonalisty!

Dentysta – oferta profesjonalisty i jak go wybrać!

Zdrowy uśmiech to pewność siebie, radość, łatwe nawiązywanie kontaktów. Wszystko to jest możliwe, jeśli odpowiednio dbasz o zęby. Oczywiście w domowych warunkach, czyszczenie ich szczoteczką kilka razy dziennie niewiele zmieni. Aby naprawdę zadbać o swoje zęby, musisz zgłosić się do dentysty. Zaczynasz od wizyty, na której ustalane są szczegóły leczenia lub kontroli, jeśli wszystko jest w porządku. Z tego artykułu dowiesz się, jak wygląda obszerna oferta gabinetów dentystycznych i na kogo postawić.

1. Dentysta – jak przedstawia się jego oferta?

2. Stomatolog, a dentysta – czy to ten sam zawód?

3. Jak wybrać odpowiedniego dentystę?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że piękny, ale przede wszystkim zdrowy uśmiech to dla Ciebie coś, o czym zawsze marzyłeś/aś, ale niestety brak było Ci motywacji, aby to osiągnąć. Prawdopodobnie nic straconego, bo wciąż możesz skorzystać z usług dentysty stomatologa, który zajmie się Twoimi zębami i nie tylko. Sprawdź ofertę placówki dentystycznej i dowiedz się, jak wybrać odpowiednią, aby być zadowolonym/ą z jej usług. Przykładem świetnego rozwiązania może być dentysta Ewy Pawlak – lekarz stomatolog z ogromnym doświadczeniem i wysokimi kwalifikacjami.

Dentysta – jak przedstawia się jego oferta?

Wszyscy wiemy, że dentysta leczy zęby, ale jak to wygląda w praktyce? Czy oferta kliniki dentystycznej kończy się jedynie na borowaniu i plombowaniu ubytków? Oczywiście, że nie! Nowoczesne placówki oferują szereg różnorodnych usług, a oferta stomatologów nie kończy się jedynie na wyrywaniu zębów! Poznaj wszystkie usługi dentysty!

Pierwszą jest ortodoncja, czyli korygowanie wad zgryzu, czy wad szczękowo-twarzowych. Co ważne, jest to możliwe u osób w każdym wieku! Poprawi to nie tylko wygląd Twoich zębów, ale i samopoczucie. Każdy ze zdrowym i pięknym uśmiechem jest o wiele bardziej radosnym człowiekiem! Jak przebiega leczenie? Zaczynasz od konsultacji, później jest etap przedstawienia planu leczenia, a kończysz na samym leczeniu i wizytach kontrolnych. Może się także okazać, że będzie konieczne leczenie retencyjne.

Oczywiście to nie wszystko, w usługach klinik stomatologicznych znajdziesz także protetykę stomatologiczną. To dział stomatologii, który ma za zadanie odtworzyć pierwotne warunki zgryzu po utracie zęba lub zębów. Do ich odtworzenia wykorzystuje się uzupełnienia protetyczne. Są one stałe, ruchome lub kombinowane, czyli protezy ruchome w połączeniu ze stałymi. Jak to wygląda w praktyce? Lekarz stomatolog zakłada protezy akrylowe, szkieletowe, czy nylonowe lub acetalowe do stałych koron i mostów.

W skład usług stomatologa wchodzi także endodoncja i stomatologia zachowawcza, czyli w skrócie profilaktyka próchnicy zębów i leczenie ubytków, jeśli takie występują. Profilaktyka stomatologiczna to kolejna usługa z oferty. Bardzo ważna, a przez wielu niestety niedoceniana. Możesz się z niej dowiedzieć wielu ciekawych i potrzebnych rzeczy, jak to jak dbać o higienę jamy ustnej. Ponadto na wizytach profilaktycznych czeka na Ciebie fluoryacja – lakierowanie zębów, profesjonalne oczyszczanie mechaniczne, usuwanie osadu, czy lakowanie bruzd zębów trzonowych i przedtrzonowych.

Jakie jeszcze usługi na Ciebie czekają? Stomatologia estetyczna, czyli wybielanie, piaskowanie, lakowanie, czy prostowanie. W klinikach stomatologicznych nie brakuje stomatologii dziecięcej. Wszystkich wyżej wymienionych usług, ale skierowanych do najmłodszych pacjentów. Głównie jednak stosowana jest profilaktyka, bo przeważnie zęby dzieci są zdrowe i silne!

Stomatolog, a dentysta – czy to ten sam zawód?

Wielu osobom wydaje się, że zawód ten jest dokładnie taki sam. Oczywiście tak nie jest, dentysta zajmuje się jedynie zębami i ich leczeniem oraz profilaktyką. Stomatolog z kolei to lekarz, który oprócz leczenia zębów leczy także przyzębie, błonę śluzową i inne tkanki znajdujące się w jamie ustnej. Jak sam widzisz, różnic jest więc wiele. Jeśli chcesz kompleksowo zadbać o swoje zęby oraz wszystkie inne tkanki udaj się do stomatologa. Z pewnością będzie to dobre rozwiązanie. Lekarz ten zbada Twoją jamę ustną nie tylko pod kątem zmian w zębach, a to może skutkować szybszym wykryciem różnego rodzaju chorób, co za tym idzie leczenie będzie również szybsze i przede wszystkim skuteczniejsze.

Jak wybrać odpowiedniego dentystę?

Wybór może nie być taki prosty. Warto wcześniej poznać kwalifikacje dentysty, czy stomatologa, do którego chcesz się udać. To pierwsze kryterium, o którym musisz pamiętać, ale nie jedyne. Musisz także wziąć pod uwagę jego staż pracy i doświadczenie. Dzięki temu będziesz wiedział, że jest to osoba na odpowiednim stanowisku, która niejednokrotnie spotkała się z problemem zębów, który aktualnie Cię trapi. Lekarz dentysta powinien mieć również wysokie opinie pacjentów, którzy zdążyli skorzystać z jego usług. Najlepszym, bo najbardziej wiarygodnym źródłem informacji będą znajomi, ich opinie i recenzje to skarbnica wiedzy dla Ciebie, kiedy stoisz przed wyborem dentysty, który przeprowadzi leczenie Twoich zębów.