Czy warto zdecydować się na implanty zębów?

Utrata zębów to nie tylko problem estetyczny, ale także zagrażający naszemu zdrowiu. Piękny uśmiech to gwarancja dobrego samopoczucia a jego utrata dla większości z nas jest wyjątkowo bolesna. Najbezpieczniejszą i jednocześnie najbardziej skuteczną metodą na uzupełnienie ubytków w uzębieniu są implanty. Podpowiadamy, jakie są jej największe zalety i czy faktycznie warto zdecydować się na implanty zębów.

Implanty zębów – co to takiego?

Implanty zębowe to system, na który składają się różne elementy. Główna część to tytanowa śruba, która umieszczana jest w kości pacjenta. Zastępuje ona korzeń naturalnego zęba i tym samym pobudza kości do regeneracji. Implant ten zrasta się z kością w procesie osteointegracji. Jest to niezbędne do tego, aby implant nie został odrzucony przez organizm. Na założonej śrubie umieszcza się koronę, czyli element, który wizualnie zastępuje wyrwany ząb.

Wypełnienie ubytków w uzębieniu jest ważne

Ignorowanie pojedynczych ubytków w uzębieniu może mieć bardzo poważne konsekwencje dla naszego zdrowia. Utarta pojedynczego zęba może spowodować rozchwianie się sąsiadujących i przechylania się ich w stronę ubytku. Wpływa to bardzo niekorzystnie na cały zgryz. Najbardziej negatywną konsekwencją jest zanik kości, do którego może dojść na skutek długotrwałego braku obciążenia. Może to  utrudniać wszczepienie implantu, dlatego proces ten warto rozważyć już w momencie wyrywania zęba. Proces wszczepiania można rozpocząć już po trzech miesiącach.

Sprawdź: Implanty Warszawa – Implanty zębów w klinice Supradent

Czy warto zdecydować się na implanty zębów?

Implanty zębowe uznawane są za najbardziej estetyczną i korzystną z punktu widzenia zdrowia metodę wypełniania ubytków w uzębieniu. Jest to rozwiązanie kompleksowe i wygodne a także niezawodne i trwałe. Prawidłowo wszczepione implanty są przez pacjenta odczuwane tak samo jak naturalne zęby. Warto zaznaczyć, że implanty, które poddawane są dokładnej pielęgnacji mogą pozostać z nami nawet dożywotnio. Bardzo ważna jest także funkcjonalność, która zarówno podczas jedzenia, jak i mowy jest absolutnie niezawodna. Implanty są także nieporównywalnie wygodniejsze od standardowej protezy, a także od różnego rodzaju mostów. Wynika to z całkowitego braku komponentów protetycznych. Dodatkowo podczas zakładania implantów nie zachodzi potrzebna szlifowania pozostałych zębów, co znacząco ogranicza dyskomfort pacjenta.

Implanty stomatologiczne Warszawa – Klinika Supradent

W klinice stomatologicznej Supradent w Warszawie dostępne są wyłącznie najbardziej zaawansowane technicznie systemy implantów zębowych. Właśnie dlatego w przeciwieństwie do protez zębowych mają one możliwość odpowiedniego obciążenia kości. Nie ma także żadnego ryzyka wypadnięcia obudowy. Doskonałej jakości materiały, z których zostały stworzone systemy implantologiczne pozwalają na odtworzenie naturalnego zęba w formacie jeden do jednego, zarówno pod względem kształtu, jak i koloru. Zastosowane komponenty są także całkowicie hipoalergiczne i przy odpowiedniej pielęgnacji mogą pozostać z pacjentem aż do końca jego życia.