Jak chronić zdrowy uśmiech?

Zdrowy, piękny uśmiech, ukazujący równy rząd białych zębów jest wynikiem skrupulatnej higieny jamy ustnej i regularnych wizyt w gabinetach stomatologicznych. Jeśli nauczymy nasze dzieci, że należy co najmniej dwa razy dziennie czyścić zęby, zaprocentuje to w przyszłości właśnie pięknym, zdrowym uśmiechem. Brak nawyków czyszczenia zębów i dziąseł doprowadza zaś do tego, że już małe dzieci mają zęby wręcz przeżarte przez próchnicę, które wyglądają nieestetycznie i wpływają na kondycję zdrowotną stałych zębów. Higiena jamy ustnej powinna być prowadzona już od czasu pojawienia się pierwszych ząbków u niemowląt. Rodzice często nie zdają sobie z tego faktu sprawy, co doprowadza do tego, że żeby mleczne dzieci przedszkolnych w ogóle nie są czyszczone, albo robione jest to stanowczo zbyt rzadko.

Higiena jamy ustnej to nie tylko zdrowie zębów

Mycie zębów porządną pastą zwalczającą do 100% bakterii w ciągu kilku sekund szczotkowania zębów, wpływa nie tylko na zdrowie jamy ustnej, ale na ogólne samopoczucie człowieka. Warto na co dzień stosować do mycia zębów pastę Ajona, która znakomicie zadba o nasze zęby, sprawiając, że nasz uśmiech będzie zdrowy i piękny. Jama ustna i jej stan zdrowia wpływa na to, jak funkcjonuje między innymi nasz system odpornościowy organizmu. Zdrowe zęby przyczyniają się między innymi do tego, że mniej chorujemy i jesteśmy znacznie mniej podatni na wszelkiego rodzaju infekcje. Na pewno ochrona jamy ustnej i mycie zębów pastą Ajona zapewni nam doskonałą ochronę przed bakteriami, powodującymi ubytki oraz choroby zapalne całej jamy ustnej, w tym dziąseł.

Ochrona zdrowego uśmiechu

Nie wystarczy wyłącznie czyścić zęby, aby móc cieszyć się pięknym, zdrowym uśmiechem na co dzień. Do codziennej higieny jamy ustnej oprócz dobrej pasty do zębów i szczoteczki z odpowiednim włosiem, należy włączyć również nici dentystyczne i płyny do pukania ust. Jeśli w ciągu dnia nie mamy możliwości umycia zębów po posiłku, możemy sięgnąć również po gumy bez cukru, które rozprawią się z bakteriami bytującymi na płytce nazębnej naszego uzębienia.

Dla zdrowia uśmiechu ważne są też regularne wizyty w gabinecie dentystycznym. Dzięki odwiedzinom u dentysty raz na pół roku mamy szansę na to, że ewentualne ubytki w naszych zębach zostaną szybko zauważone i natychmiast zaleczone, dzięki czemu nie będziemy musieli poddawać się znacznie bardziej skomplikowanym zabiegom.