Jak uniknąć bolesnych zabiegów dentystycznych?

eye-766166_640Wielu pacjentów obawia się wizyt u lekarza. Lęk przed dentystą jest tak silny, że wolą w ogóle nie zapisywać się nawet na wizyty kontrolne. Jest to dużym błędem, ponieważ przez to w efekcie w ogóle nie leczą zębów, a być może gdyby wcześniej spotkali się ze specjalistą, mogliby uniknąć nieprzyjemnych zabiegów dentystycznych.

Leczenie u dentysty nie boli

Najgorsze, co możemy zrobić dla naszych zębów, to omijać szerokim łukiem gabinet dentystyczny. Przez to w jamie ustnej bez przeszkód może rozwinąć się próchnica i poważne stany zapalne, które w efekcie doprowadzić mogą nawet do obowiązkowej ekstrakcji zęba lub o wiele poważniejszych zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej.

Obawa przed bólem podczas zabiegów dentystycznych jest kompletnie bezpodstawna, ponieważ w dzisiejszych czasach takie leczenie w ogóle nie powinno boleć. Dentyści stosują znieczulenia miejscowe, albo w rzadkich przypadkach również narkozę dla przeprowadzenia w sposób kompletnie bezbolesny niezbędnych zabiegów. Także wykręcanie się od wizyty u dentysty tym, że boimy się bólu, jest tylko szukaniem sobie wymówki.

Co więcej, bez leczenia może okazać się, że zęby będą bolały nas tak bardzo, że konieczne stanie się zażywanie dużych ilości silnych tabletek przeciwbólowych.

Najważniejsza higiena jamy ustnej

Aby skutecznie uniknąć bolesnych niekiedy zabiegów dentystycznych oraz chronicznego bólu uzębienia, należy odwiedzać co najmniej raz na pół roku dentystę, który skontroluje, czy z naszymi zębami i dziąsłami nie dzieje się nic złego. Na pewno podpowie on, jak właściwie czyścić zęby, jakiej szczoteczki i innych akcesoriów używać.

Zaleca się korzystanie z pasty Ajona, która nie zawiera fluoru i jest bezpieczna dla dzieci, czy kobiet w ciąży. Zbyt duże nagromadzenie tego pierwiastka w organizmie człowieka może być szkodliwe.

Nie trzeba bać się dentysty, zwłaszcza takiego, u którego często bywamy. Możemy poczuć się w jego towarzystwie pewniej. Przekonajmy się choć raz, że leczenie zębów, jeśli już jest konieczne, nie boli, ponieważ można skorzystać ze skutecznego znieczulenia.