Jak walczyć z problemem nieświeżego oddechu?

Czy po wstaniu z łóżka Twój oddech pozostawia wiele do życzenia? Czy zdarza Ci się w ciągu dnia „czuć” swój nieświeży oddech i wstydzisz się takiego stanu rzeczy? Niestety, takie sytuacje się zdarzają i wcale nie są rzadkie. W wielu przypadkach spowodowane są problemami gastrycznymi, ale nie tylko. Sprawdźmy, w jaki sposób walczyć z kłopotliwymi, wstydliwym nieświeżym oddechem i wygrywać tą walkę.

Nieświeży oddech a higiena jamy ustnej

W wielu przypadkach nieświeży, nieprzyjemny oddech jest wynikiem nieskutecznej i zbyt pobieżnej higieny jamy ustnej. Jeśli co najmniej dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym dużym posiłku czy po zjedzeniu słodyczy, będziemy myć zęby przy użyciu pasty Ajona, z dużym prawdopodobieństwem problem nieświeżego oddechu już wkrótce przestanie nas dotyczyć. Jednocześnie, zapewnimy swoim zębom i całej jamie ustnej, należytą ochronę przed chorobotwórczymi bakteriami. Nie zapominajmy, że w ustach namnaża się cała masa bakterii, powodujących zapalenie dziąseł, ubytki w zębach czy problemy z próchnicą.

Przy czyszczeniu zębów wiele osób zapomina o tym, że nie tylko na ich powierzchni mogą osadzać się bakterie wywołujące m.in. nieświeży oddech. Odpowiedzialne za niego są również i te bakterie bytujące i rozwijające się na języku. Przy szczotkowaniu zębów każdorazowo należy więc oczyścić język z brzydkiego, żółtawego lub białego nalotu, pełnego bakterii, aby nasz oddech na dłużej pozostał świeży.

Ważne jest, aby do mycia zębów zawsze używać past, które zawierają składniki antybakteryjne. Przypomnijmy, że pasta Ajona posiada pełen zestaw takich elementów, bowiem nawet po krótkim myciu zębów usuwa do 100% bakterii z jamy ustnej.

Kontrole w gabinecie dentystycznym

Szczotkowanie zębów to nie wszystko, co możemy zrobić, aby walczyć z naszym nieświeżym oddechem. Być może przyczyną takiego stanu rzeczy są choroby zębów i dziąseł. Popsute zęby nie sprzyjają utrzymywaniu świeżego oddechu. Dlatego też trzeba kontrolować regularnie stan uzębienia w gabinecie dentystycznym. Również tam dentysta może zalecić, a następnie wykonać profesjonalny zabieg oczyszczania zębów. Zabieg ten przyczyni się do utrzymywania jamy ustnej w należytej czystości.

Jeśli żadne z powyższych sposobów nie dadzą rezultatów, powinniśmy sprawdzić, czy nasz nieświeży oddech nie jest przypadkiem spowodowany wracaniem się treści pokarmowej z żołądka z powrotem do przełyku.