Jak zapobiec nieprzyjemnemu zapachowi z ust?

Budzisz się rano z nieprzyjemnym zapachem z ust? Jest ci wstyd przed partnerem lub partnerką? Możesz walczyć z przykrym zapachem z ust skutecznie, stosując odpowiednią higienę jamy ustnej. Dowiedz się, jak radzić sobie z takimi problemami i z czego właściwie wynika przykry zapach z ust?

Dlaczego śmierdzi z ust?

Problem przykrego zapachu z ust dotyka wielu osób, nawet tych, które regularnie myją zęby. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być bardzo dużo. Jedną z nich jest niewłaściwa dieta i korzystanie z używek. Jeśli spożywamy alkohol i palimy papierosy na co dzień, nie możemy oczekiwać, że będziemy mieli przyjemny, świeży oddech. Warto więc wykluczyć takie elementy z naszego życia.

Kolejnym problemem jest niewłaściwa higiena jamy ustnej. Brak mycia zębów chociaż rano i wieczorem umożliwia rozwój bakterii w jamie ustnej, które zaczynają wydzielać związki siarki. Nic więc dziwnego w tym, że nasz oddech nad ranem, jak również o innych porach dnia, jest nieświeży.

Jeśli prawidłowo szczotkujemy zęby, nie pijemy alkoholu i nie palimy, problem nieświeżego oddechu może tkwić w nieprawidłowościach zachodzących w naszym układzie pokarmowym. Wrzody żołądka i dwunastnicy, nieżyt żołądka i inne, podobne przypadłości, w tym zgaga czy cofanie się treści pokarmowej, powodują nieświeży oddech. Walka z nim musi rozpocząć się od zdiagnozowania problemu i zastosowania odpowiedniej terapii leczniczej.

Jak uzyskać świeży oddech?

Najlepszym ku temu sposobem jest regularne szczotkowanie zębów, zwłaszcza po dużych posiłkach – czyli trzy razy dziennie. Po ostatnim, wieczornym myciu zębów nie powinniśmy już nic jeść i pić, chyba że będzie to niegazowana woda mineralna. Świeży i przyjemny zapach z ust zagwarantuje mycie zębów przy użyciu pasty Ajona. Skutecznie zapobiega ona takim problemom, jak również likwiduje wszystkie bakterie z jamy ustnej, które przyczyniają się do powstawania próchnicy, ubytków czy zapalenia dziąseł. Pasta Ajona jest przyjemna w smaku i bardzo dobrze czyści zęby, usuwając na co dzień gromadzącą się na ich powierzchni płytkę nazębną.

Warto podkreśli, że podczas szczotkowania zębów nie należy zapominać o umyciu języka, ponieważ również i na jego powierzchni, a nie wyłącznie na zębach, gromadzą się resztki jedzenia, które stają się znakomitą pożywką dla wszelkiego rodzaju bakterii i mogą odpowiadać za nieprzyjemny zapach z ust.