Korzyści z zamontowania implantu zębowego

Tooth human implant, 3d illustration

Bez wątpienia dużo osób w naszym kraju ma pewien deficyt w uzębieniu, którego się bardzo wstydzi. W tej sytuacji mogą się dla nas okazać pomocne implanty zębów.

Taki implant to w większości wypadków mała, tytanowa śruba, która po przeszczepieniu do kości szczęki pełni funkcję korzenia zęba. Na nim jest przyczepiana porcelanowa bądź ceramiczna korona, której barwa jest dopasowana do koloru naturalnych zębów, ażeby uzyskać w największym stopniu satysfakcjonujący efekt estetyczny.

W większości wypadków nie doświadczymy posiadania takiego zęba. Taki implant stomatologiczny praktycznie nie różni się niczym od naturalnych zębów. Uważa się, że metoda zamontowania implantu nie jest najtańsza, jakkolwiek jeśli dobrze przeszukamy rynek, może się okazać, iż komfort posiadania implantu stanie się dla nas osiągalny. To dodatkowa przyczyna, by podjąć decyzję o takim rozwiązaniu. Procedura implantacji może być zrobiona jednofazowo. Znaczy to, że implant oraz korona zostają nam zamontowane w czasie jednej wizyty. Takie leczenie poprzedza rozmowa ze stomatologiem, który szacuje nasz stan zdrowia, nałogi, poprzednie i bieżące choroby. Ważne w tej sytuacji są również lekarstwa, które przyjmujemy. Należy zdawać sobie sprawę z tego, iż ciąża, cukrzyca, rak, osteoporoza, palenie papierosów oraz parodontoza uniemożliwiają nam operację. Wszystkie schorzenia jamy ustnej i zębów, w tym próchnica i kamień nazębny, trzeba wyleczyć nim przystąpimy do takiej operacji. Każdy dentysta zapewnia fachową i całościową ochronę stomatologiczną, jeśli postanowimy wszczepić sobie taki implant. Do wykonywanych przez niego usług zalicza się dodatkowo usuwanie zębów, wypełnienie zębów, leczenie kanałowe, kuracja bezdechu oraz chrapania, schorzenia dziąseł i wybielanie.

Przed zdecydowaniem się na taki zabieg niezbędne okażą się początkowe badania, w ciągu których darmowo otrzymamy informacje odnośnie do czystości naszej jamy ustnej. Mając na uwadze wygodę oraz komfort wizyt, zaopiekuje się nami odpowiednio skoordynowany i solidny zespół ortodontów. Dzieciom i dorosłym korzystającym z usług takiej kliniki stomatologicznej zapewnia się opiekę profesjonalnych specjalistów, którzy ciągle poszerzają swoje doświadczenie.