Skuteczne szczotkowanie zębów

Każdy z nas znakomicie zdaje sobie sprawę faktu, że mycie zębów jest konieczne dla zachowania na długo ich świetnej kondycji i wyglądu. Kilkudniowe niemycie zębów powoduje natomiast zabarwienie zębów na brzydki, żółty kolor i wywołuje nieprzyjemny zapach z ust. Mycie zębów powinno być codziennym, obowiązkowym rytuałem dla każdego z nas. Dentyści zalecają, aby myć zęby co najmniej dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Warto również umyć zęby po posiłku południowym, który również powoduje, że w jamie ustnej mogą zacząć namnażać się bakterie, które wywołują próchnice oraz groźne choroby zębów i dziąseł. Jak myć zęby, aby skutecznie usuwać płytkę nazębną i istniejące w jamie ustnej bakterie?

0001413645OO-849x565Szczotkowanie zębów

Mycie zębów nie polega tylko i wyłącznie na przeciągnięciu szczoteczką do zębów po obu łukach szczękowych. Należy szczotkować zęby wykorzystując różnorodne ruchy – posuwiste i koliste, przez co najmniej 2-3 minuty rano i wieczorem, aby można było uznać, że rzeczywiście zostały one wyszczotkowane. Należy do mycia zębów ponadto wykorzystywać szczoteczkę, która zostanie dobrze dobrana do naszych potrzeb. O radę w tym względzie można zwrócić się do swojego dentysty. Powinniśmy przeprowadzić taką konsultację zwłaszcza wtedy, gdy zamierzamy kupić sobie elektryczną szczoteczkę do zębów. Na pewno jest ona wygodna w użytkowaniu i znacznie bardziej dokładna, niż szczoteczka tradycyjna.

Pasta do zębów

Nie tylko właściwa szczoteczka do zębów ma znaczenie dla prawidłowej higieny jamy ustnej. Również stosowana pasta do zębów decyduje o tym, czy nasze zęby będą skutecznie chronione przed próchnicą i powstawaniem ubytków. Lekarze zalecają pacjentom zastosowanie pasty Ajona, która jest w 100% skuteczna w usuwaniu bakterii bytujących na płytce nazębnej. Przywraca biały odcień zębom i zdrowy wygląd, chroniąc je przed wszelkimi chorobami.

Pozostałe gadżety

Nitki dentystyczne, specjalistyczne szczoteczki i płyny do płukania ust – te wszystkie akcesoria powinny znaleźć się w naszej łazience obok zwykłej szczoteczki do zębów i pasty. Co najmniej raz dziennie każdy z nas powinien oczyścić skrupulatnie przestrzenie między zębowe, gdzie również mogą rozwijać się bakterie powodujące próchnicę, choroby dziąseł i zębów. Do tego celu można wykorzystać nić dentystyczną, albo specjalną, cieniutką szczoteczkę, która spokojnie zmieści się pomiędzy zębami.

Na koniec, można wypłukać zęby płynem do ust, który zneutralizuje ph oraz zadba o usunięcie bakterii z całej jamy ustnej.