Zdrowe zęby naszą wizytówką

Piękny uśmiech, białe zęby, równe, bez żadnych przebarwień i dziur, to doskonała wizytówka, która wskazuje na to, że dbamy o siebie. Zachowywanie podstawowych zasad higieny jamy ustnej pozwala na to, aby nasze zęby pozostawały w znakomitej kondycji zdrowotnej przez długie lata i spełniały swoje funkcje w sposób idealny. Jak zadbać o zęby w sposób wszechstronny i sprawić, aby stały się one naszym atutem, którym będziemy chcieli pochwalić się wszem i wobec?

Higiena to podstawa

Wydaje się to trywialne, ale rzeczywiście zwyczajne mycie zębów co najmniej dwa razy dziennie daje świetne efekty w postaci białych, zdrowych zębów, wolnych od próchnicy czy jakichkolwiek przebarwień. Dzięki czyszczeniu zębów pastą Ajona codziennie, najlepiej po każdym dużym posiłku, nasze zęby są wolne od płytki nazębnej, na której masowo rozwijają się bakterie powodujące powstanie stanów chorobowych w naszych zębach. Jeśli pozbędziemy się płytki, ani próchnica, ani kamień nazębny nie będą zagrażały naszym zębom. Do tego celu świetnie nadaje się pasta Ajona, ale obok czyszczenia zębów odpowiednią szczoteczką, nie za twardą i nie za miękką dla naszego uzębienia, ważne jest i to, abyśmy co najmniej raz dziennie wykorzystywali do czyszczenia przestrzeni między zębowych nici dentystyczne i płukali zęby specjalnym płynem dentystycznym. Jeśli np. po obiedzie zjedzonym w pracy czy w domu nie mamy możliwości umycia zębów, postarajmy się mieć w swojej torebce czy kieszeni opakowania gum do żucia, które zlikwidują nagromadzone w zębach bakterie i nie dopuszczą do powstania ognisk rozwoju próchnicy.

Wizyty u dentysty

Czasem nawet stosowanie się do elementarnych zasad higieny jamy ustnej okazuje się nie być wystarczające ku temu, aby ustrzec się próchnicy, zapalenia dziąseł, paradontozy czy brzydkiego oddechu z ust. Jeśli tak jest i w Twoim przypadku, powinieneś udać się do lekarza dentysty. Warto też przeciwdziałać chorobom zębów i dziąseł, odwiedzając dentystę co najmniej dwa razy do roku. Jeśli nasze zęby są w dobrej kondycji zdrowotnej, dentysta może zalecić nam odwiedzanie gabinetu dentystycznego rzadziej, na przykład raz do roku.

Nie możemy zaniedbać tego, aby chodzić do dentysty, ponieważ w przeciwnym wypadku może się okazać, że nasze zęby zaczną się szybko psuć, choć na pozór wszystko będzie wyglądało znakomicie.