Zdrowe zęby seniorów

seniorZęby stałe wyrastające człowiekowi w okolicach 8-10 roku życia powinny nam wystarczyć do końca naszego życia. To bardzo długi czas, ale są osoby w podeszłym wieku, które mogą pochwalić się swoim uzębieniem i nie muszą zakładać sztucznej szczęki, aby móc normalnie funkcjonować na co dzień. Kluczem do sukcesu jest tutaj dbanie o zęby. Seniorzy mogą mieć równie ładne zęby jak osoby dojrzałe, pomimo upływu czasu, jeśli tylko przez te wszystkie lata będą w odpowiedni sposób dbać o higienę jamy ustnej i nie zaniedbywać wizyt w gabinetach dentystycznych. Im lepiej będziemy chronić zęby przed szkodliwym wpływem chorobotwórczy bakterii, tym dłużej będą one utrzymywane w idealnym zdrowiu.

Podstawa – pielęgnacja

Brzmi to trywialnie, ale rzeczywiście, czyszczenie zębów co najmniej dwa razy dziennie, w szczególności po dużych posiłkach, pozwala na zapobieganie próchnicy, paradontozie, przebarwieniom i innym chorobom zębów i przyzębia. Pasta Ajona wykorzystywana do szczotkowania zębów każdego dnia przynosi dobre rezultaty w utrzymywaniu uzębienia w idealnej kondycji. Warto podkreślić, że nawet krótkie szczotkowanie zębów pastą Ajona pozwala na 100% usunięcie wszystkich chorobotwórczych bakterii z naszej jamy ustnej. Dzięki takim zabiegom można zawsze mieć piękne, zdrowe i białe zęby, bez uciekania się do skomplikowanych zabiegów implantacji zębów czy noszenia sztucznej protezy zębowej.

Prawidłowa higiena jamy ustnej obejmuje jeszcze codzienne wykorzystywanie nici dentystycznych do czyszczenia przestrzeni między zębowych oraz płynu do płukania ust. Czyszcząc zęby szczoteczką nie powinniśmy zapominać równoczesnym oczyszczeniu języka z nalotu oraz wewnętrznych części policzków. Na takich elementach naszej jamy ustnej również osadzają się bakterie, które mogą wywoływać psucie się zębów i powstawanie ubytków.

Wizyty w gabinetach dentystycznych

Przez całe swoje życie powinniśmy pozostawać pod stałą opieką dentysty. Co najmniej raz na pół roku czy raz do roku musimy znaleźć czas na to, aby odwiedzić stomatologa, który zrobi przegląd zębów, zaleczy ubytki, wyczyści zęby z kamienia oraz zaleci odpowiednią ich pielęgnację. Jeśli ubytki zębowe czy próchnica zostaną wcześnie zauważone, będzie można je równie szybko zaleczyć, aby mieć ten problem z głowy.