Czy warto stosować płyn do płukania jamy ustnej?

higieny-jamy-ustnej_262282Higiena jamy ustnej powinna być dla nas priorytetem w zachowaniu dobrej kondycji zdrowotnej. Do tego co najmniej raz do roku powinniśmy odwiedzać dentystę i kontrolować stan naszego uzębienia. Jeśli jednak sami nie zadbamy o zdrowie naszych zębów, nie posłużą nam one zbyt długo i nie będą estetyczne. Właściwa higiena jamy ustnej jest kluczem do tego, aby mieć naprawdę piękne zęby i móc się nimi chwalić na co dzień. Piękne zęby to zdrowe zęby, dlatego też stosowanie się do zaleceń stomatologów powinno być dla nas tak bardzo istotne.

Kompletna pielęgnacja zębów i jamy ustnej

Osoby, które sądzą, że szczotkowanie zębów rano i wieczorem jest wystarczające dla zachowania właściwej higieny jamy ustnej pozostają w błędzie. Oczywiście, szczotkowanie zębów przy użyciu odpowiedniej pasty zwalczającej wszystkie bakterie bytujące na zębach, jest rzeczywiście najważniejszym elementem dbania o zęby każdego dnia.

Dobra pasta powinna usuwać płytkę nazębną, na której rozwijają się bakterie prowadzące do powstawania próchnicy i innych chorób dziąseł i samych zębów. Taką pastą jest pasta Ajona, która jest polecana pacjentom przez wielu stomatologów. Pasta Ajona nie zawiera fluoru i może być śmiało stosowana przez każdego – bez względu na płeć, wiek i stan zdrowia.

Oprócz szczotkowania zębów powinniśmy zadbać również o płukanie jamy ustnej przy użyciu odpowiednich płynów. Taka czynność powinna stanowić integralny element rytuału higieny jamy ustnej, każdego dnia.

Co dają nam płyny do płukania jamy ustnej?

Samo szczotkowanie jamy ustnej nie da zadowalających rezultatów w dziedzinie usuwania bakterii i płytki nazębnej, ponieważ szczoteczka nie jest często w stanie dotrzeć do wszystkich miejsc, gdzie namnażają się bakterie. Bytują one nie tylko na zębach, ale również na policzkach i języku i mogą powodować groźne choroby zębów i dziąseł. Można regularnie je likwidować właśnie poprzez płukanie jamy ustnej. Do tego celu najlepiej stosować płyny z fluorem, które zapobiegną tworzeniu próchnicy i gromadzeniu płytki nazębnej. Fluor zawarty w płynie do płukania ust zabezpieczy zęby przed bakteriami i wzmocni je. Płucząc zęby po posiłkach lub po ich szczotkowaniu w sposób wszechstronny będziemy mogli o nie zadbać, a one odwdzięczą się nam doskonałym stanem i świetnym wyglądem.