Jak wybrać dobrego dentystę?

Professional dentist examining and performing treatment to mature woman

Mało kto lubi wizyty u stomatologa. Można zmniejszyć swoje obawy, starannie wybierając specjalistę. Lekarze dysponują różną wiedzą medyczną, sprzętem, metodami pracy i podejściem do pacjenta. Nietrafiony wybór może sprawić, że kolejną wizytę będziemy odwlekać w nieskończoność, a na tym ucierpi nasze zdrowie. Czym powinien charakteryzować się dobry dentysta i jak go znaleźć?

Dentysta, któremu zaufasz

Zabiegi na fotelu stomatologicznym kojarzą się z bólem. Jeśli przychodzimy z problemem i dolegliwościami, a trafimy na lekarza, który nie potrafi usunąć naszych obaw i nie dzieli się wiedzą, pojawia się ryzyko, że do dalszego leczenia będziemy podchodzić z rezerwą.

„Odpowiednie podejście jest szczególnie ważne w przypadku dzieci, które raz zniechęcone mogą na wiele lat skojarzyć wizytę u stomatologa z bólem i niedostateczną opieką” – mówi dentysta z Częstochowy z gabinetu Medidens. – Dlatego nie warto iść do lekarza, który ma gabinet najbliżej, lecz do tego, który da nam poczucie całkowitej pewności, że oto znaleźliśmy się w dobrych rękach.

Dentysta pasjonat jest na wagę złota. Ma nie tylko znacznie szerszą wiedzę niż przeciętny stomatolog, ale też wyjątkowe podejście do pacjenta. Udziela rad i wskazówek dotyczących dbania o zęby. Staje na głowie, żeby doprowadzić leczenie do końca z jak najlepszym skutkiem. Dba o to, aby jego gabinet był wyposażony w sprzęt z najwyższej półki. U dobrych dentystów dziecięcych znajdziemy zabawki, śmieszne przebrania, których stomatolog nie waha się założyć, a nawet gaz rozweselający.

Jak znaleźć dobrego dentystę?

Znalezienie dobrego dentysty wykracza poza użycie wyszukiwarki internetowej i udanie się do najbliższego gabinetu. Trzeba poświęcić nieco czasu na zapoznanie się z opiniami innych pacjentów, a także drogą zawodową specjalistów, których bierzemy pod uwagę.

Dobry dentysta lubi swoją pracę. Często nie ogranicza swojej działalności do gabinetu, w którym przyjmuje. Może to być np. wykładowca na uniwersytecie lub w szkole medycznej, osoba prowadząca kursy dla innych dentystów, ale też ktoś, kto bierze udział w rozmaitych szkoleniach.

Warto zwrócić uwagę na to, w czym specjalizuje się dany lekarz. Można znaleźć np. eksperta, który przez lata doskonalił się w usuwaniu zębów mądrości albo leczeniu kanałowym, zna się na tym jak nikt i podejmuje się nawet najcięższych przypadków.

Kolejnym punktem wartym uwagi jest wyposażenie gabinetu. Nowoczesne urządzenia zapewniają wysoką precyzję pracy, czynią ją szybszą, a to podnosi komfort pacjenta.

Obecnie pacjenci chętnie dzielą się opiniami na temat lekarzy. Warto poszukać takich głosów w sieci. Nie bez znaczenia jest też to, co stomatolog sam pisze o swojej pracy. Sprawdź, jak prezentują się specjaliści z Medidens.