Kawa szkodliwa dla zębów

Picie kawy to zwyczaj trwający a całym świecie od kilku wieków. W Europie kawę zaczęto pijać stosunkowo późno, ale dziś zdecydowana większość Europejczyków nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez kawy. Dzięki kofeinie zawartej w kawie czujemy się bardziej pobudzeni do życia i jesteśmy zdolni do podejmowania kolejnych, ważnych wyzwań nawet z samego rana. Kawę piją kierowcy, aby nie zasnąć za kierownicą, albo stróżowie nocni. Zawsze wtedy, gdy jest nam potrzebna kolejna dawka energii, pijemy kawę. Jednocześnie, kawa nie jest tak zupełnie neutralna dla naszego organizmu. Przede wszystkim, wypłukuje magnez, niezbędny dla utrzymania zdrowej kondycji. Magnez pozwala na lepsze skupienie się i likwiduje skurcze mięśni. Picie nadmiernych ilości kawy wpływa również niekorzystnie na nasze zęby. Oczywiście, nic nie stanie się, jeśli od czasu do czasu wypijemy filiżankę kawy, ale picie jej regularnie, nawet kilka razy dziennie, może przynieść przykre skutki naszym zębom, w postaci nieestetycznych przebarwień.

Kawa i przebarwienia

Kawa niestety negatywnie wpływa na stan wizualny naszych zębów. Przebarwienia nie pojawiają się natychmiast po wypiciu kawy, ale regularne, kilkuletnie picie mocnej kawy, zwłaszcza naturalnej, sypanej a nie rozpuszczalnej, spowoduje z czasem pojawienie się żółtych i brązowawych przebarwień. Ich powstanie ma związek z taniną zawartą w kawie. Gromadzi się ona na szkliwie zębów. Jeśli nie będzie regularnie usuwana, wówczas narażamy się na brzydki efekt wizualny w naszym uzębieniu.

Pasta przeciwko przebarwieniom

Używając pasty Ajona po każdym wypiciu kawy w sposób skuteczny usuniemy taninę i uwolnimy szkliwo swoich zębów od ryzyka powstania przebarwień. Prawidłowa higiena jamy ustnej pozwala przeciwdziałać przebarwieniom. Dlatego też co najmniej dwa razy dziennie trzeba koniecznie stosować pastę Ajona, aby nie dopuścić do ich powstania. Jeśli już posiadamy na zębach przebarwienia, możemy je zredukować lub całkowicie zlikwidować w ciągu dwóch – trzech tygodni, regularnie stosując silne pasty do wybielania zębów. Należy zwrócić jedynie uwagę przy wyborze wybielającej pasty do zębów, aby nie miała ona zbyt agresywnego działania, ponieważ przy długotrwałym używaniu może ona nawet doprowadzić do trwałych uszkodzeń szkliwa, czego niewątpliwie wolelibyśmy uniknąć.

Lepiej więc na co dzień wszechstronnie dbać o swoje zęby i dziąsła przy użyciu pasty Ajona i dobrze dopasowanej do jamy ustnej szczoteczki, niż później leczyć i likwidować przebarwienia zębów.