Niepożądane skutki wybielania zębów

dziąsłaWybielanie zębów pozwala uzyskać śnieżnobiały uśmiech, nawet jeśli w poprzednich latach mocno zaniedbaliśmy higienę jamy ustnej, a jesteśmy miłośnikiem picia kawy i koloryzowanych napojów gazowanych. Brzydki, szary czy beżowy i żółty odcień zębów można usunąć właśnie za pośrednictwem profesjonalnego wybielania. Taki zabieg w szczególności polecany jest osobom po leczeniu ortodontycznym, aparatem stałym. Po leczeniu na zębach mogą pozostać nieestetyczne przebarwienia, które można usunąć jedynie wybielając zęby. Niestety, takie zabiegi mogą wpływać negatywnie na kondycję naszej jamy ustnej. Zwłaszcza, jeśli przeprowadzane są samodzielnie przez pacjentów, z wykorzystaniem nieatestowanych produktów wybielających.

Jakie skutki niepożądane może mieć wybielanie zębów?

Wybielając zęby narażamy je na wiele nieprzyjemności. Przede wszystkim, w wielu przypadkach skutkiem ubocznym wybielania jest zwiększona wrażliwość zębów. Sygnalizuje się ona dotkliwym uczuciem bólu, pojawiającym się w kontakcie z zimnym lub gorącym jedzeniem i piciem. Może to prowadzić do stanu zapalnego tkanki miękkiej. Dolegliwości bólowe z czasem mogą zaniknąć, ale też mogą się utrzymywać nawet do kilku tygodni.

Wybielanie zasadniczo jest bezpieczne, jeśli wykonuje się je w renomowanych gabinetach dentystycznych i zabieg ten nie jest przeprowadzany zbyt często. Raz na kwartał to w zupełności wystarczająca częstotliwość dla efektywnego wybielania zębów i uzyskiwania odpowiednich rezultatów.

Lepiej wcześniej zadbać o higienę

Aby nie narażać zębów na szkodliwe skutki wybielania, od samego początku, od najmłodszych lat dbajmy o nasze uzębienie, myjąc je co najmniej dwa razy dziennie z wykorzystaniem pasty Ajona, która w krótkim czasie usuwa wszystkie bakterie, wywołujące infekcje i choroby zębów oraz dziąseł. Myjąc zęby odpowiednią szczoteczką likwidujemy czynniki, które mogłyby powodować żółknięcie zębów. W ten prosty sposób zachowamy piękny, biały uśmiech na dłużej.

Jeśli jednak mamy naturalnie żółtą kość zębów nawet regularne ich mycie nie spowoduje, że zmienią kolor. W takich przypadkach rzeczywiście najlepszym wyjściem z sytuacji będzie wybielanie zębów w profesjonalnym gabinecie.