Porcelanowe korony zębów

Filmowy, biały uśmiech niestety nie może być udziałem każdego. Niekiedy przez własną nieodpowiedzialność i lekceważenie elementarnych zasad higieny jamy ustnej, musimy uciekać się do różnych sposobów na to, aby cieszyć się estetycznym uśmiechem. Można zapobiec ciemnieniu zębów, ich psuciu i wypadaniu, jeśli czyści się zęby co najmniej dwa razy dziennie i nie zaniedbuje się regularnych wizyt w gabinecie dentystycznym. W przeciwnym wypadku zęby zaczynają psuć się, próchnica się rozwija, aż w końcu ząb albo sam wypada, albo dentysta zmuszony jest go usunąć. Później już pacjentowi nie pozostaje nic innego, jak noszenie sztucznej szczęki, korony zębowej, albo wstawienie implantów, co jest kosztownym sposobem na zapewnienie sobie zdrowego, pięknego uśmiechu.

Higiena zębów najważniejsza

Aby przez wiele lat cieszyć się pięknym uśmiechem, trzeba zadbać o zdrowie naszych zębów. Największym zagrożeniem dla nich stanowią bakterie namnażające się w jamie ustnej. Jeśli nie myjemy zębów po jedzeniu, albo co najmniej dwa razy dziennie – rano i wieczorem, wówczas chorobotwórcze bakterie, wywołujące m.in. próchnicę czy paradontozę, rozwijają się bez przeszkód, atakując zęby i dziąsła. Aby się ich pozbyć wystarczy użyć do szczotkowania zębów pasty Ajona, która w kilka chwil zabija do 100% bakterii, pozostawiając zęby w idealnej kondycji zdrowotnej. Warto też połączyć mycie zębów pastą Ajona, z nitkowaniem przestrzeni między zębowych, jak również z płukaniem ust co najmniej raz dziennie specjalnym płynem dentystycznym, dostosowanym do tego celu.

Piękne, ale sztuczne

Jeśli nasze zęby nie nadają się już do leczenia, wyglądają fatalnie i nie służą nam tak, jak powinny, możemy zdecydować się na ich zastąpienie implantami z porcelanowymi koronami. Jeśli mają one zastąpić tylko kilka zębów w szczęce pacjenta, ich kolor powinien być dopasowany do pozostałych zębów. W przypadku, gdy wszystkie zęby, albo przynajmniej pierwszych pięć z każdego łuku zębowego będzie zastąpione sztucznymi, porcelanowymi koronami, można wykreować biały uśmiech, godny hollywoodzkiego aktora.

Warto zawsze dobierać kolor zębów do naszej karnacji i zdrowych zębów pozostających w szczęce. Nie warto decydować się na sztucznie, śnieżnobiałe zęby, ponieważ będą one wyglądały groteskowo. Takiego efektu niewątpliwie woleliśmy uniknąć.