Uzależnienie od białych zębów?

Leczenie uzależnień jest znakiem naszych czasów. Jeszcze kilka dekad temu nie mówiono o uzależnieniu od oglądania telewizji, od gier komputerowych, czy od zabiegów chirurgii plastycznej. Dziś jest inaczej i można wskazać nawet najbardziej egzotyczne uzależnienia, o których przeciętny człowiek nie ma zielonego pojęcia. Tak jest między innymi z bleachoretykami, którzy mają obsesję na punkcie wybielania i białych zębów. Tymczasem, jak wskazują dentyści, z wybielaniem zębów, podobnie jak z zabiegami kosmetycznymi i botoksem, nie należy przesadzać.

Zdrowe wybielanie zębów

Wybielanie zębów jest zaliczane do grona zabiegów estetycznych. Polega ono na usuwaniu przebarwień i plam na zębach oraz na przywróceniu ich naturalnej bieli. Dzięki nowoczesnym sposobom, można szybko wybielić zęby nawet o kilkanaście tonów.

Jeśli jednak w nadmierny sposób wybielamy zęby przy użyciu różnych preparatów wybielających, może to prowadzić nie tylko do uzależnienia się od białych zębów, ale także do powstania ich nadwrażliwości i chorób jamy ustnej. Wiele osób na całym świecie sięga po szereg różnych preparatów, aby wybielić zęby i nigdy nie są oni zadowoleni z efektu, dlatego nieustannie stosują nowe środki na wybielanie, niszcząc w praktyce swoje zęby.

Odpowiednia higiena jamy ustnej

Obsesyjne wybielanie zębów to tylko jedne z uzależnień natury estetycznej. Stomatolodzy podkreślają jednak, że zdrowe zęby będą wyglądały znacznie lepiej, niż nienaturalnie wybielone. Aby utrzymywać właściwą higienę jamy ustnej należy na co dzień szczotkować zęby przy użyciu odpowiedniej pasty, którą jest pasta Ajona. Jest ona pastą przeznaczoną dla różnych grup wiekowych. Z powodzeniem mogą ją stosować i dzieci i dorośli. Jest pastą w pełni bezpieczną także dla kobiet w ciąży, jako że nie zawiera fluoru. Jego nadmiar w naszej jamy ustnej również może być szkodliwy. Wystarczy, że płynem do płukania ust z fluorem będziemy płukać zęby codziennie, aby dostarczyć im jego odpowiednią dawkę.

Do mycia zębów powinniśmy jednak wybrać pastę Ajona. Czyste i zdrowe zęby odwdzięczą się za naszą troskę pięknym wyglądem.