Zaprzyjaźnij się z denstystą

Białe, równe i zdrowe zęby są obiektem pożądania wielu osób. Producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych preparatów. Najnowsze generacje szczoteczek, past i płynów są produkowane po to, aby ułatwić nam dbanie o higienę jamy ustnej. Należy jednak pamiętać, że powinny one stanowić dodatek do tego, co najważniejsze. Nic nie zastąpi wizyty u dobrego stomatologa!

Jak wygląda udana wizyta?

Wielu ludzi panicznie boi się wizyt u dentysty. Lekarz z wiertłem w ręce często stanowi największy postrach już od dzieciństwa. Warto jednak dać mu drugą szansę w dorosłym życiu. Dobry stomatolog dokładnie wytłumaczy konieczność leczenia i pokaże, co jest nie tak. Postara się maksymalnie złagodzić ból i dobrać jak najmniej inwazyjne metody leczenia. Bardzo ważna jest również postawa specjalisty – pogoda ducha i uprzejmość w podejściu do pacjenta są decydujące, jeśli chodzi o jego samopoczucie na fotelu w gabinecie stomatologicznym.

Dlaczego warto dbać o zęby?

Długie zwlekanie z wizytą u dentysty niestety często wiąże się z leczeniem kanałowym i przewlekłymi problemami, takimi jak próchnica czy kamień nazębny. Nieleczone mogą prowadzić do całkowitego zniszczenia uzębienia nawet w młodym wieku. Aby się przed tym uchronić, dobrze jest pamiętać o profilaktycznych przeglądach i zabiegach, które pomagają utrzymać zęby we wzorowym stanie. Od czasu do czasu należy wykonywać zabieg fluoryzacji, który wzmacnia szkliwo. Dzięki temu zęby uodparniają się na działanie szkodliwych bakterii. Poza tym, fluoryzacja chroni przed powstawaniem próchnicy oraz przynosi ulgę w nadwrażliwości.

Gdzie znajdę zaufanego specjalistę?

Jeśli jesteś pacjentem z Łodzi lub jej okolic, koniecznie sprawdź ofertę Zakładu Stomatologicznego Trydent na stronie internetowej www.trident-lodz.pl. To firma z doświadczeniem – na rynek weszła w 1995 roku. Oprócz zespołu profesjonalistów i najnowocześniejszego sprzętu ma do zaoferowania szeroki wachlarz usług takich jak wypełnienia, odbudowa korony zęba, fluoryzacja czy leczenie kanałowe. Czas oczekiwania na wizytę nie jest długi, a w nagłych przypadkach można liczyć na pomoc niemalże od ręki. Takim specjalistom warto się oddać. Czas zarezerwować wizytę!