Jak zachęcić dziecko do mycia zębów? Wesołe pojemniki na szczoteczkę i pastę

Higiena jamy ustnej to żmudna i nudna praca, jednak niezwykle konieczna jeżeli chcemy zachować piękny uśmiech i zdrowe zęby. Już samych dorosłych nuży wykonywanie miarowych ruchów szczoteczką, nie dziwi zatem fakt, że tak trudno do dbania o higienę jamy ustnej zachęcić małe dzieci. Istnieje jednak rozwiązanie, które może to karkołomne zadanie ułatwić. Oto wesołe pojemniki na szczoteczkę i pastę do zębów, które skłonią Twoje dziecko do szczotkowania.

Zabawne stojaki na pastę do zębów

Dbanie o higienę jamy ustnej jest niezwykle ważne w całym naszym życiu. Dlatego właśnie producenci prześcigają się w udoskonalaniu formuł past i proszków do zębów oraz w coraz to dokładniej myjących szczoteczkach do zębów. Tak samo kilka drobnych przedmiotów wystarczy, aby zachęcić Twoje dziecko do ich mycia. Nietypowe, zabawne stojaki na pastę posłużą do przemienienia nudnego obowiązku w wyczekiwaną zabawę. Warto zainteresować się produktami marki J-me. Do wyboru mamy różnorodne możliwości, z których najciekawsze wydają się samolot i szczypce kraba. Otwór pośrodku zabawki pozwala umieścić tam pastę. W ten sposób staje się ona albo kadłubem samolotu, albo tułowiem kraba. Tak umiejscowiona pasta może spokojnie czekać do następnego mycia zębów.

Gdzie trzymać dziecięcą szczoteczkę?

W zębie, łodzi podwodnej, a może na statku? Możliwości jest mnóstwo. Stojaki na szczoteczki to najpopularniejsze „zabawki” łazienkowe. Pokaż swojemu dziecku jakich ząbków mieć nie będzie, myjąc zęby szczoteczką, która na co dzień spoczywa w jednej z czterech dziur w zębie. Przewoź szczoteczki statkiem, na wielorybie lub stwórz głowę Tyranozaura wkładając szczoteczkę w szyję dinozaura. Pomysłów jest mnóstwo, a wyjątkowe wykonanie i jakość sprawią, że Twoje dziecko w prosty sposób zyska zabawkę i zacznie dbać o swoje zęby. Absolutnym hitem może okazać się niebieski kosmonauta, który na baczność będzie pilnował szczoteczki Twojego dziecka w każdym momencie. Takie wykorzystanie zabawy pozwoli Ci na zaszczepienie w dziecku obowiązku dbania o higienę jamy ustnej.

Ile czasu myjesz zęby?

Tak, to nie żart! Warto zainwestować i kupić zabawną klepsydrę, która w prosty sposób odmierzy czas mycia zębów. Nim rakieta spadnie na ziemię nie możesz przestać szczotkować! Jest też motylek, który fruwając odmierzy potrzebne sekundy i sprawi, że mycie stanie się przyjemnością. Warto nadmienić, że wykonanie wszelkich zabawek jest bezpieczne dla dzieci i nie powoduje żadnych zniszczeń szczoteczek czy past. Są to wyjątkowo dobre i pożyteczne przedmioty, które pomogą Ci zwalczyć odwieczny problem, jakim jest mycie zębów u dzieci.

Wyrobienie nawyku dbania o higienę zębów u naszych dzieci pomoże im w przyszłości uniknąć kosztownych wizyt u dentysty i bólu. Warto pomyśleć o ich przyszłości już dziś i poszukać idealnej formy nauki przez zabawę. Duże ułatwienie, jakim są wesołe stojaki na szczoteczki i pasty sprawia, że mycie zębów staje się prostsze niż kiedykolwiek.