Czym grozi piłowanie zębów?

Zafascynowanie wampiryzmem i wszystkim, co z tym związane może prowadzić do wielu dolegliwości. Między innymi ból pojawi się u osób, które chcąc upodobnić się do wampirów spiłują sobie samodzielnie kły, aby były one ostrzejsze i wyglądały groźniej. Czym to grozi?

Wskazania stomatologiczne do piłowania zębów

Nie tylko osoby interesujące się wampiryzmem, ale i pacjenci wielu gabinetów stomatologicznych, mogą mieć wskazania do podpiłowania zębów. Mogą to być względy zdrowotne lub estetyczne, ale zawsze zabieg powinien zalecić lekarz dentysta, który bada pacjenta. W razie konieczności taki zabieg jest wykonywany, choć należy mieć świadomość, że zawsze jest to mocna ingerencja w ząb. Jeśli dentysta twierdzi, że podpiłowanie czy znaczne spiłowanie zębów nie jest niezbędne, lepiej nie upierać się, aby tego dokonać. Zdrowych zębów lepiej nie ruszać, ponieważ to powoduje zaburzenie ich struktury. Szkliwo zęba ulegnie zniszczeniu w pewnym stopniu, przez co ząb będzie narażony na wpływ bakterii chorobotwórczych.

Piłowanie zębów na życzenie klienta

Zdarzają się pacjenci, którzy chcą wypiłować swoje kły, aby upodobnić się do wampira. Żaden szanujący się, wykwalifikowany lekarz dentysta nie powinien dokonywać takiego zabiegu, ponieważ może to prowadzić do przykrych konsekwencji, m.in. do silnych dolegliwości bólowych. Spiłowanie szkliwa zębów jest szkodliwe i nie podejmie się tego żaden lekarz. Nie warto też samodzielnie zabierać się za piłowanie zębów, ponieważ przez to można doprowadzić do groźnej dla zdrowia, a nawet życia pacjenta, zakażeń. Pamiętajmy, że zęby mają ukrwienie, dlatego też trzeba manewrować przy nich sterylnymi narzędziami. Spiłowanie nawet drobnej nierówności zęba pilnikiem do paznokci czy pilnikiem technicznym, grozi silnym bólem i koniecznością natychmiastowej interwencji stomatologa. W ten sposób można nawet stracić ząb, może dojść do skrzywienia zgryzu i innych konsekwencji, przykrych dla danej osoby.

Lepiej nie podejmować się takich modyfikacji ciała, a już na pewno nie na własną rękę. Później będziemy żałować, że nie zostawiliśmy ładnych, zdrowych, białych zębów w spokoju. Do czyszczenia zębów zawsze używajmy dobrej pasty, takiej jak Ajona, likwidującej w krótkim czasie pozostające na zębach bakterie mogące wywoływać choroby.