Elektryczna czy tradycyjna? Która szczoteczka lepsza?

elektrycznaSzczotkowanie zębów dwa razy dziennie to absolutne minimum dla zachowania zdrowia naszej całej jamy ustnej, a w szczególności właśnie zębów. Do realizacji zadań z zakresu codziennej higieny jamy ustnej potrzebna będzie nam dobra szczoteczka i pasta. Zaleca się stosowanie każdego dnia pasty Ajona, która likwiduje w krótkim czasie do 100% bakterii powodujących rozwój próchnicy na naszych zębach i przyczyniających się do powstawania innych chorób zębów i przyzębia czy dziąseł. Warto więc sięgać posprawdzane rozwiązanie, którym niewątpliwie jest pasta Ajona. Oprócz dobrej pasty, musimy jeszcze dysponować właściwą dla naszych potrzeb, szczoteczką do zębów. Mamy do wyboru szczoteczki tradycyjne albo elektryczne. Która będzie lepszym wyborem?

Zalety elektrycznych szczoteczek do zębów

Ewolucja szczoteczki do zębów doprowadziła w końcu do sytuacji, w której dysponujemy szczoteczkami elektrycznymi, niewymagającymi od nas zbyt dużego zaangażowania ku temu, aby dobrze wyczyścić zęby. Szczoteczki elektryczne są adresowane do różnych grup odbiorców, zarówno dorosłych, jak i dzieci. Dzięki takim szczoteczkom można skrócić czas potrzebny na gruntowne oczyszczenie zębów, bowiem ruchoma głowica szczoteczki jest w stanie wykonać o wiele więcej ruchów w ciągu jednej minuty, niż ludzka ręka. Przy użyciu szczoteczki elektrycznej możemy masować dziąsła i skutecznie usuwać płytkę nazębną z całej powierzchni zęba.

Prostota obsługi szczoteczek elektrycznych sprawia, że każdy może ich używać. Jeśli szczoteczka wyposażona jest w akumulatory, można ją zabrać nawet pod namiot i tam również jej używać do codziennego szczotkowania zębów.

Kiedy lepiej zastosować szczoteczkę tradycyjną?

Wydawać by się mogło, że szczoteczki elektryczne mają wyłącznie same zalety, ale niestety tak nie jest. Wiele modeli szczoteczek elektrycznych uzależnionych jest od dostępu do sieci energetycznej. Wszędzie tam, gdzie nie będziemy mogli podłączyć szczoteczki do gniazdka elektrycznego, nie będziemy mogli jej zastosować.

Pomimo prostoty obsługi szczoteczek elektrycznych bywa, że mogą one doprowadzić do powikłań związanych z całą jamą ustną, jeśli zostaną użyte w niewłaściwy sposób. Jeśli za bardzo będziemy przyciskać głowicę szczoteczki do zębów, może to spowodować zniszczenie płytki nazębnej.