Popularne zabiegi na poprawę koloru i kształtu uzębienia

dziąsłaNie każdego z nas natura obdarzyła pięknymi, białymi, równymi zębami. Jeśli mieliśmy tyle szczęścia, że w dzieciństwie rodzice zadbali o założenie nam stałego lub ruchomego aparatu ortodontycznego, kwestia krzywego uzębienia została już rozwiązana. Niemniej, na kolor nie mamy większego wpływu. Możemy tylko szczotkować zęby co najmniej dwa razy dziennie z wykorzystaniem dobrej pasty usuwającej w krótkim czasie do 100 proc. bakterii bytujących w naszej jamie ustnej. Taką pastą jest między innymi Ajona. Jeśli mamy krzywe, nieładne, niekształtne i żółte zęby, możemy poddać się upiększającym zabiegom dentystycznym. Jakim?

Wybielanie zębów

Jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych, jakim można poddać się w dobrych gabinetach stomatologicznych, jest wybielanie zębów. Można je przeprowadzić samodzielnie, ale wówczas zabieg ten może być ryzykowny, zwłaszcza, jeśli zostanie źle wykonany lub wykorzystamy do tego celu preparaty niskiej jakości.

Dobrze jest wybielać zęby u dentysty. Warunkiem wykonania takiego zabiegu jest to, aby wszystkie zęby były zdrowe. Można rozjaśnić kolor uzębienia do 15 stopni w skali VITA w mniej niż godzinę. Takie efekty przynosi zabieg wybielania BEYOND. Jest bezbolesny i polega na nałożeniu na zęby specjalnego żelu utleniającego przebarwienia i aktywowaniu go przy użyciu zimnego światła. Efekt wybielania widoczny jest od razu po zabiegu i utrzymuje się do 12 miesięcy po jego wykonaniu.

Zmiana kształtów zębów

W przypadku nierównych zębów, z których każdy ma nieco inny kształt, warto wykonać porcelanowe licówki. Są to cienkie na pół milimetra porcelanowe nakładki, które nakleja się przy użyciu kleju dentystycznego na powierzchnię zęba pacjenta. Jest to zabieg dwa w jednym, ponieważ uzyskuje się bielsze zęby i pozbywa się problemów z ich kształtem. Licówki są jednym ze sposobów pozbycia się diastemy, czyli zbyt dużej szczeliny pomiędzy zębami. Znajdują one zastosowanie przy korekcie przebiegu linii uśmiechu czy przy przedłużaniu zbyt małych i zbyt krótkich zębów.

Można także dokonać tzw. konturowania zęba, co pomaga na skrócenie zbyt długich, szpiczastych, wystających poza linię ust zębów. Polega to na szlifowaniu powierzchni zębów pacjenta.