Z czego wynika ból zęba?

ból zebaBól zębów jest przez pacjentów określany jako trudny do zniesienia, który likwiduje całą radość życia powodując, że człowiek nie ma na nic ochoty. Ból zęba rozprzestrzenia się na całą głowę, przez co mamy wrażenie, że ból może być nawet umiejscowiony gdzie indziej, niż szczęka. Z czego wynika ból zęba i jak można się go ustrzec w przyszłości?

Czy ubytki w zębach to jedyny powód bólu?

Najczęściej ból zęba utożsamiany jest z ubytkami, ale nie zawsze będzie to zgodne z prawdą. Rzeczywiście, bardzo często dziury w zębach stają się przyczyną odczuwania dolegliwości bólowych.

Dziury w zębach, czyli ubytki, powodują odsłonięcie zębiny, wewnętrznej części zęba, przez co ząb narażony jest na negatywne odczuwanie bodźców zewnętrznych, chociażby ciepła i zimna. Nie tylko jednak ubytki powodują otwarcie tzw. kanalików zębinowych. Do tego mogą przyczynić się problemy z dziąsłami. Obsuwanie dziąseł powoduje, że stają się one znacznie bardziej wrażliwe i częściej bolą.

Kolejną przyczyną bólu zębów jest stan zapalny dziąsła, czy rozchwianie zęba. Jeśli tylko odczuwamy ból zęba powinniśmy zadbać o jego usunięcie w jak najkrótszym czasie. Wizyta u dentysty staje się wówczas nie do uniknięcia.

Niewłaściwa higiena jamy ustnej

Podstawowym problemem dla osób, które odczuwają okresowo ból zęba jest to, że nie przestrzegają oni podstawowych zasad dbania o higienę jamy ustnej. Brak codziennego szczotkowania zębów powoduje, że tworzy się na nich płytka nazębna, na której rozwijają się bakterie. To one są podstawowym powodem, dla którego tworzą się różnorodne choroby zębów i dziąseł. Choroby te mogą i najczęściej wywołują dolegliwości bólowe.

Dlatego też tak istotne jest wszechstronne zadbanie o higienę jamy ustnej. Wystarczy już tylko dwa razy dziennie szczotkować zęby przy użyciu pasty Ajona, aby osiągnąć bardzo dobre rezultaty. Pasta Ajona powoduje, że 100% bakterii bytujących na zębach jest usuwanych przy każdym myciu zębów. Pasta ta jest rekomendowana przez środowisko stomatologów. Warto po nią sięgać każdego dnia, aby nie mieć problemów z dziąsłami i samymi zębami. Codzienne mycie zębów pastą Ajona oraz zadbanie o pełną higienę jamy ustnej, usunie jakiekolwiek problemy z bólami zębów.